Українські рятувальники повернулися після місії з гасіння пожеж у Греції. Фоторепортаж photo icon

Під час ліквідації пожеж жоден український рятувальник не постраждав
Фото: unian.net
Працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій зустрічали після поїздки до Греції 16 серпня в аеропорту Києва оплесками, пише УНІАН. За час місії вони врятували два населені пункти – Спатарі і Метохі. Рятувальників зустрічали рідні та близькі, а також міністр внутрішніх справ Денис Монастирський і голова ДСНС Микола Чечоткін, які подякували вогнеборцям за допомогу Греції.

Профінансувала доправлення спецлітака у Грецію компанія "Метінвест" бізнесмена Ріната Ахметова.

"Метінвест", коли отримав звернення профінансувати цю поїздку, не міг залишатися осторонь і надав допомогу для проведення цієї операції. Допомога заключається у фінансуванні перельоту наших рятувальників у Грецію, щоб допомогти в боротьбі з пожежами", – сказав директор із продажів "Метінвесту" Дмитро Ніколаєнко.

Рятувальник Олександр Русин розповів журналістам, що за температури повітря понад 40 °C у гірській місцевості виконувати завдання було дуже важко, а працювати доводилося з ранку до пізнього вечора.

"До того ж необхідно було із собою носити багаж, який включав воду, їжу та інші необхідні речі для роботи, сукупна вага яких досягала 30 кг, – сказав він. – Усе залежало від складності місцевості та масштабності пожежі на відрізку. Нам щодня давали конкретну ділянку, на якій ми мали боротися з пожежами. І ми намагалися не полишали місцевість до того часу, поки повністю не ліквідуємо пожежу на ділянці".

Його колега Володимир Дудка розповів, що така робота для українських рятувальників – звична.

"Виконання подібних завдань за час своєї роботи я довів уже до автоматизму. Звичайно, умови були складні, але для цього ми щодня тренуємося й удосконалюємо свої навички", – сказав він.

Дружина Дудки заявила, що їй не було страшно відпускати чоловіка

"Я впевнена у його професіоналізмі та досвіді. Було страшно за подію, яка відбулася в Греції… Хоча, можу зізнатися, що трохи лячно стало, коли їх тільки почали терміново збирати, і тоді я ще до кінця не розуміла: з якою метою та скільки днів це протриває. За час перебування чоловіка у Греції я телефонувала йому, як тільки в нього був зв’язок. Як правило, мені вдавалося додзвонитися до нього двічі – один раз уранці, коли вони тільки йшли на завдання, і один раз увечері, коли вони поверталися з ділянки", – зазначила вона.

Рятувальник Ілля Голубєв розповів, що дуже сумував за рідними.

"Найскладнішим під час ліквідації лісових пожеж у Греції було не бачити родину, свою маленьку дитинку та кохану дружину довгих 10 днів. З усім іншим великих проблем не було. У нас були гарні умови проживання, нас добре годували та в разі необхідності надавали оперативну медичну допомогу, але, на щастя, суттєвих травм чи поранень не було у жодного члена команди", – сказав він.

Під час ліквідації пожеж жоден український рятувальник не постраждав, повідомила лікарка Євгенія Менжуліна, яка також була у складі місії.

"Моя робота, як і будь-якого лікарського працівника, полягала в тому, щоб керувати здоров’ям особового складу. Це відстежувати випадки опіків чи травмування і координувати роботу, якщо, наприклад, нашому рятувальнику необхідна була якась допомога. Також це робота з місцевим населенням, якому потрібна була медична допомога. За час виконання завдань у Греції всі рятувальники повернулися живими та здоровими", – сказала Менжуліна.