"Використовували біноклі нічного бачення і тепловізори". У поліції повідомили про затримання групи, яка в Чернігівській області крала нафту з трубопроводу
Група жителів Чернігівської та Полтавської областей організувала незаконне відбирання нафти із трубопроводу в Чернігівській області. Про це 1 вересня поінформувала Національна поліція України.
"Щоб мінімізувати ризик викриття, ділки здійснювали забір нафти крапельним способом, який фактично не фіксує падіння тиску в трубопроводі. Після кожної крадіжки зловмисники навіть організовували вивезення ґрунту з місця вчинення злочину для приховування слідів", – ідеться в повідомленні.
За даними правоохоронців, угруповання створило двоє уродженців Лубен Полтавської області (раніше їх було засуджено за аналогічні злочини), а їхніми спільниками стали, зокрема, колишні правоохоронці.
"Діяли фігуранти за чітко продуманою схемою: заздалегідь підібрали найбільш вдале місце для врізки, придбали землерийну машину і незаконно під'єдналися до нафтотрубопроводу одного з газопереробних заводів на території Чернігівської області. Від місця врізки зловмисники проклали під ґрунтом відвід загальною довжиною приблизно 5 км. Із протилежного боку відводу встановили резервуар для накопичення вкраденої вуглеводної сировини", – пояснили у Нацполіції.
У відомстві наголосили, що учасники угруповання дотримувалися правил конспірації, зокрема "використовували виключно радіостанції, а для роботи в пізній час – біноклі нічного бачення і тепловізори".
"Викрадену нафту ділки вивозили спеціально обладнаними вантажними автомобілями. За одну ходку ділки викрадали до 12 м&³3; сировини, яку надалі збували нафтобазам і різним комерційним структурам на території Полтавської, Чернігівської та Черкаської областей. У результаті отримували понад 500 тис. грн прибутку", – зазначили в Нацполіції.
Правоохоронці прозвітували про затримання членів групи під час крадіжки нафти. Було також проведено 18 обшуків, під час яких вилучили спецтехніку, вантажні та легкові автомобілі, обладнання для закачування вуглеводневої сировини, документи та чорнові записи.
П'ятьох учасників угруповання вже повідомили про підозру за ч. 4 ст. 185 (крадіжка) та ч. 2 ст. 292 (пошкодження об'єктів магістральних або промислових нафто-, газо-, конденсатопроводів чи нафтопродуктопроводів) Кримінального кодексу України, іншим фігурантам справи також планують оголосити підозру, підкреслили у Нацполіції.