Загибель туристки на Говерлі. У поліції розповіли, як це сталося
Про те, що під час сходження на Говерлу в суботу загинула людина, ще двоє постраждали, повідомляли рятувальники.
За інформацією поліції, троє туристів упали з урвища. Це сталося на "синьому" туристичному маршруті – з кількох розмічених туристичних маршрутів на вершину він є найкоротшим (3,7 км), але найскладнішим.
"Встановлено, що внаслідок падіння 57-річна жінка загинула, а 32-річна жінка і 34-річний чоловік травмувалися. Усі вони мешканці Одеської області. Після падіння 32-річна жінка змогла зателефонувати рятувальникам і повідомити про те, що сталося", – розповіли у поліції.
Зазначають, що пошуково-рятувальні роботи ускладнювали непрості погодні умови та сильний поривчастий вітер. Рятувальники спустили з гір і передали медикам двох постраждалих.
Тіло загиблої оглянули співробітники поліції і слідів насильницької смерті не виявили.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України з позначкою "нещасний випадок", досудове розслідування триває.
Про трагедію пише також ТСН. За інформацією журналістів, туристи – 32-річна жінка, її 34-річний наречений та його 57-річна мати – не дійшли до вершини через лід і вітер і почали спускатися назад. Але послизнулися, і їх понесло з гори.
"Підніматися легко, а спускатися вже по льоду. Я послизнулася. Метрів 200 летіла. Головою билася весь час. Були ялинки. Я змогла ноги виставити вперед. Якби не ці ялинки, бо там дуже високий обрив, я б спину точно зламала", – розповіла потерпіла туристка Вікторія. У неї травмована ключиця, в її нареченого – стегно.
Водночас рятувальники та поліція попередньо вважають, що 57-річна жінка загинула через те, що вдарилася головою об дерево. Вона померла на місці ще до того, як прибули рятувальники.
Рятувальники розповіли, що внаслідок падіння туристів розкидало по схилу. Витягти постраждалих із тих місць, куди вони впали, було непросто – працювало одночасно три десятки фахівців із різних рятувальних відділень, їм довелося використовувати альпіністське спорядження, розповіла керівниця пресцентру управління ДСНС в Івано-Франківській області Христина Перцович.
У ДСНС закликали не ходити в гори взимку, коли є висока лавинна небезпека та погані погодні умови.
"Треба завчасно до цього готуватися, мати добру екіпіровку, фізичну підготовку, мати із собою GPS, топографічні карти, а також потрібно мати навички і досвід перебування в горах. Необхідно зареєструватися у рятувальників, залишити свої контакти і маршрут, щоб у разі необхідності фахівці знали, де вас шукати", – наголосили рятувальники.