Зеленський чекає на кадрові рішення через убивство військовослужбовців Нацгвардії у Дніпрі

Зеленський: Мотиви вбивці, те, як таке стало можливим, – усе має бути проаналізоване максимально детально
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський повідомив у Telegram 27 січня, що очікує на "обов'язкові кадрові висновки" через стрілянину в Дніпрі, унаслідок якої загинули четверо військовослужбовців і одна жінка – цивільна особа.

"Зранку маємо жахливі новини з Дніпра. П'ятеро загиблих, за життя поранених борються лікарі. Будь-яка допомога, що потрібна близьким жертв цього страшного злочину, має бути надана невідкладно, – написав глава держави. – Мотиви вбивці, те, як таке стало можливим, – усе має бути проаналізоване максимально детально. Обов'язкові кадрові висновки повинні бути зроблені в найближчий час.

Контекст:

У МВС повідомляли 27 січня, що на Південному машинобудівному заводі ("Південмаш") у Дніпрі військовослужбовець Національної гвардії України (НГУ), солдат строкової служби Артемій Рябчук під час видавання зброї з невстановлених причин з автомата Калашникова розстріляв варту військовослужбовців. Унаслідок цього п'ятеро людей загинули, ще п'ятеро дістали поранення.

У Державному бюро розслідувань (ДБР) зазначили, що серед загиблих – цивільна особа, жінка.

Радник глави МВС Антон Геращенко повідомив, що троє поранених на "Південмаші" у важкому стані, життя двох поза небезпекою.

Рябчука затримали 27 січня, повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. Він сам вийшов на зв'язок після втечі, розповіли у ДБР.

Монастирський зазначив, що за його наказом "буде створена комісія по вивченню обставин, які могли призвести до таких дій 21-річного військовослужбовця".

"Також будуть вивчатися обставини проходження Артемієм Рябчуком військово-медичної комісії, його психічний стан на момент видачі допуску до зброї. Після вивчення умов та обставин, що призвели до трагедії, будуть зроблені висновки. У тому числі кадрові", – заявив Монастирський.

ДБР відкрило кримінальне провадження щодо службової недбалості керівництва Нацгвардії через трагедію на "Південмаші" (ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до семи років.