Генпрокуратура скасувала постанову про заборону будівництва музею Революції гідності
Рішення заступника генерального прокурора України Анжели Стрижевської про скасування постанови прокурора департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури про заборону на будівництво музею Революції гідності на алеї Героїв Небесної сотні в Печерському районі Києва оскарженню не підлягає, підкреслили у відомстві.
Заступник генерального прокурора України Анжела Стрижевська скасувала постанову прокурора департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури про заборону на будівництво музею Революції гідності на алеї Героїв Небесної сотні в Печерському районі Києва. Про це повідомляє прес-служба відомства.
"Постановою заступника генерального прокурора Стрижевської від 5 липня 2018 року скасовано постанову прокурора департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України від 27 червня 2018 року про заборону вчинення дій як незаконну", – повідомили в прес-службі.
У відомстві пояснили, що постановою прокурора департаменту спецрозслідувань було заборонено державним і комунальним підприємствам, а також громадським організаціям змінювати ландшафт на вулиці Інститутській на ділянці від Майдану Незалежності до перехрестя з вулицею Банковою. Але таке рішення є незаконним.
"Ст. 237 Кримінального процесуального кодексу України, на яку як на підставу для винесення цієї постанови про заборону вчинення дій посилається прокурор, визначає порядок проведення такої процесуальної дії, як огляд. Проте у постанові прокурора департаменту спецрозслідувань про заборону вчинення дій ідеться про іншу слідчу дію – слідчий експеримент, порядок проведення якого регламентовано ст. 240 Кримінального процесуального кодексу України. Положення цієї норми кримінального процесуального закону не передбачають можливості прокурора або слідчого встановлювати будь-які заборони при проведенні процесуальної дії – слідчого експерименту", – повідомили у відомстві.
Водночас підкреслено, що скасування ухвали не перешкоджає проведенню слідчого експерименту у кримінальному провадженні, досудове розслідування в якому триває з 2013 року. Але все має відбуватися в межах закону.
У відомстві додали, що постанова генпрокурора про скасування заборони будівництва музею оскарженню не підлягає.
Землю під музей Революції гідності Київрада виділила ще у вересні 2017 року.
Меморіал мають побудувати за проектом німецьких архітекторів Яна Кляйхуса і Йоганеса Кресснера. 28 червня міністр культури Євген Нищук, оголошуючи переможців міжнародного конкурсу, відмовився говорити про дати будівництва об'єкта.
4 липня директор музею Ігор Пошивайло заявив, що департамент спецрозслідувань Генеральної прокуратури України видав постанову, яка не дає почати будівництво.