Суд оголосив у справі ексберкутівців перерву до 28 грудня
Перерву у справі ексберкутівців, обвинувачених у злочинах проти учасників Євромайдану 20 лютого 2014 року, оголошено через необхідність одного з фігурантів перебувати під нічним домашнім арештом.
27 грудня Київський апеляційний суд оголосив перерву до 28 грудня в засіданні щодо запобіжного заходу для ексспівробітників спецпідрозділу Міністерства внутрішніх справ України "Беркут", яких обвинувачують у вбивстві майданівців на київській вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року.
Про це поінформували у Facebook Адвокатської дорадчої групи.
"Перерва до завтра, 28 грудня, 10.00", – ідеться в повідомленні.
Проект "Ґрати" уточнює, що причиною для перерви став нічний домашній арешт одного з обвинувачених, Сергія Тамтури – йому необхідно було повернутися додому.
Троє інших ексберкутівців – Павло Аброськін, Сергій Зінченко й Олег Янішевський – брали участь у засіданні суду за допомогою відеозв'язку із СІЗО, де їх утримують протягом п'яти років.
Обвинуваченого Олександра Маринченка, у якого запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, на суд не привезли.
Перед оголошенням перерви представники учасників Євромайдану стали вимагати відводу судді Маргарити Васильєвої, зазначає "Радіо Свобода".
"Зі сторони потерпілих мені чітко зрозуміло, що на вас здійснюється тиск. Я вважаю, що ви зобов'язані заявити самовідвід, якщо ви заявляєте, що тиску на вас немає, то такий відвід заявлю вам я у зв'язку з тим, що у вас є явна упередженість", – сказала судді адвокатка Олена Сторожук.
Її клопотання відхилили.
Слідство встановило факт 48 убивств та 80 замахів на вбивство на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року. У цій справі в березні – квітні 2014 року було затримано бійців "чорної роти" "Беркуту" Зінченка, Аброськіна та їхнього командира Дмитра Садовника. Після того, як суд звільнив Садовника з-під варти, він утік. 23 лютого 2015 року було затримано інших бійців цієї спецроти – Тамтуру й Маринченка. У липні 2015 року затримали ще одного підозрюваного в розстрілі Небесної сотні – Янішевського.
У травні 2016 року Святошинський суд розпочав розгляд справи ексберкутівців по суті. Їм інкримінують перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, умисне вбивство та заподіяння тілесних ушкоджень активістам Майдану.
У липні 2019 року суд відпустив Тамтуру під цілодобовий домашній арешт, у жовтні запобіжний захід для нього пом`якшили до нічного домашнього арешту. 20 грудня суд відпустив під домашній арешт Маринченка, решту залишив під вартою ще на два місяці. 27 грудня суд почав розглядати апеляцію на арешт. У засіданні бере участь нова група прокурорів, призначених генпрокурором Русланом Рябошапкою.
За інформацією "Громадського", українська сторона планує в межах нового обміну передати ексберкутівців у ОРДЛО.