В Офісі генпрокурора України призначено в.о. голови департаменту, відповідального за справи Майдану

Донський шість років займається справами Майдану
Фото: hromadske.ua

Виконувачем обов'язків керівника департаменту Офісу генпрокурора у справах Майдану призначено Олексія Донського, який раніше був заступником голови підрозділу.

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова призначила Олексія Донського виконувачем обов'язків керівника департаменту Офісу генпрокурора у справах Майдану. Про це Донський повідомив hromadske 21 липня.

Телеканал зазначив, що Донський був заступником голови департаменту, коли його очолював Віктор Мисяк, яким були незадоволені родини героїв Небесної сотні.

Прокурором у справах Майдану Донський є шість років, у січні 2020 року він пройшов переатестацію.

Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які привели до змінення влади – президент Віктор Янукович утік до Росії. Протягом усього конфлікту протестувальникам протистояли правоохоронні органи та найняті владою озброєні бандити (тітушки). За даними прокуратури, унаслідок протистояння постраждало понад 2,2 тис. осіб. Загинули 80 протестувальників і 13 правоохоронців.

Розслідуванням справ Майдану займалося управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України (ГПУ), яке очолював прокурор Сергій Горбатюк. Із 20 листопада 2019 року прокуратура втратила повноваження з розслідування кримінальних проваджень, тому управління Горбатюка було розформовано. У вересні в ГПУ створили департамент процесуального керівництва з кримінальних проваджень про злочини, вчинені у зв'язку з масовими протестами 2013–2014 років, до нього увійшло три відділи.

Більшу частину справ про події на Євромайдані передали для розслідування в Державне бюро розслідувань (ДБР), а також у Службу безпеки України, Національну поліцію та Національне антикорупційне бюро. У ГПУ повідомляли, що співробітникам управління спеціальних розслідувань запропонували або перейти на роботу у ДБР, щоб і надалі займатися розслідуванням майданівських справ, або після атестації продовжити роботу в ГПУ у новому департаменті процесуального керівництва у справах Майдану.

У січні 2020 року на той момент т.в.о. директора ДБР Венедіктова казала, що у ДБР надійшло 34 постанови про визначення підслідності у справах Майдану.