Адвокат "Беркуту" повідомив, що Святошинський суд викликає для свідчень у справі Майдану "грузинського снайпера"
"Святошинський суд дослідив покази грузинських снайперів та викликає до суду Мамуку Мамулашвілі. Судом присяжних Святошинського районного суду міста Києва розглядається кримінальне провадження щодо колишніх співробітників ПМОП (полк міліції особливого призначення. – "ГОРДОН") "Беркут". Комплекс доказів свідчить, що цивільні особи, працівники правоохоронних органів і військовослужбовці внутрішніх військ МВС України отримували вогнепальні поранення, зокрема від пострілів із секторів розташування будівель консерваторії та готелю "Україна" у місті Києві. Ці будівлі перебували під контролем активістів. У ході збирання стороною захисту доказів допитані громадяни Грузії: Олександр Ревазішвілі, Георгій Бєжиташвілі, Цезарі Баджаладзе, які повідомляють, що вони були свідками застосування вогнепальної зброї із будівлі готелю "Україна" та будівлі консерваторії", – стверджує юрист.
Він додав, що ці свідки у своїх свідченнях назвали прізвища активістів Майдану і політиків: Зіновія та Володимира Парасюків, Сергія Пашинського, Михайла Саакашвілі.
"Вказані особи повідомляють, що в лютому 2014 року вони приймали участь в акціях протесту в центральній частині міста Києва на боці активістів Майдану і 20 лютого 2014 року були очевидцями застосування вогнепальної зброї по цивільних особах та правоохоронцях із будинку консерваторії та готелю "Україна" та назвали прізвища, зокрема, батька та сина Парасюків, Пашинського, Саакашвілі. 14 грудня 2021 року Святошинський районний суд міста Києва дослідив матеріали міжнародної правової допомоги, а саме: відеозаписи допиту свідка Олександра Ревазішвілі та протоколи його допиту. У зв’язку з дослідженням вказаних матеріалів міжнародної правової допомоги 14 грудня 2021 року Святошинський районний суд міста Києва викликав на допит в якості свідка громадянина Грузії Мамуку Мамулашвілі, якого грузинські снайпери називають одним з організаторів розстрілів на Майдані. Допит Мамуки Мамулашвілі запланований на 22 грудня 2021 року", – підсумував Горошинський.
Контекст:
Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які привели до зміни влади. Протестувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки).
За даними ГПУ, у січні – лютому 2014 року в Києві загинуло 78 мітингувальників, понад 200 людей дістали вогнепальні поранення, ще приблизно 1000 протестувальників – інші тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. 20 лютого 2018 року президент України Петро Порошенко казав, що під час трагічних подій на Майдані 18–20 лютого 2014 року Україна втратила 107 своїх найкращих громадян.
П'ятьох ексберкутівців – Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олега Янішевського та Олександра Маринченка – обвинувачують у розстрілі 48 активістів на Майдані, ще 84 осіб визнали потерпілими.
У листопаді 2017 року італійський інтернет-портал Gli Occhi Della Guerra опублікував документальний фільм-розслідування, у якому кілька людей, що говорять грузинською мовою, стверджують, що в лютому 2014 року перебували в Україні в команді снайперів, завданням яких була стрільба по протестувальниках і правоохоронцях.
Генпрокурор Юрій Луценко 5 грудня 2017 року заявив, що обставини подій на Майдані відомі слідству. "Тому заяви про "снайперів Саакашвілі" або інші божевільні ідеї можуть спадати на думку тільки після щедрих вливань із боку зацікавлених колишніх чиновників, які хочуть уникнути покарання", – сказав Луценко.
13 лютого 2018 року російське агентство "РИА Новости" оприлюднило свідчення "грузинського снайпера" Олександра Ревазішвілі, героя розслідування Gli Occhi Della Guerra про "грузинський слід" у справі про розстріли на Майдані. Він стверджував, що Пашинський та Володимир Парасюк особисто брали участь у вбивстві людей на Майдані під час подій Революції гідності.
Парасюк заявив, що публікація в "РИА Новости" пов'язана із бажанням Москви уникнути відповідальності за розстріл Небесної сотні. Він сказав, що не реагує на такі статті, а Пашинський повідомив, що після виходу фільму написав заяву до прокуратури.
Ізраїльський канал ILand 25 квітня показав ще одну версію фільму про Майдан "Площа розбитих надій", в якому також фігурували "грузинські снайпери" Ревазішвілі, Баджалідзе та Бєжиташвілі, повідомляв 26 квітня 2018 року "Главком".