Якби Москва не намагалася контролювати Україну, то події 2013 року могли б розвиватися інакше – ОП
"Було б наївним очікувати від керівництва РФ визнання, що кожен народ має право на повноцінний протест проти антидержавних дій тих, хто займає найвищі державні посади. Але факти дуже чіткі. І беззаперечні", – заявив Подоляк.
Він зазначив, що експрезидент України Віктор Янукович 2014 року втік до Росії не від конкретних лідерів тодішньої опозиції чи міфічного впливу Держдепу США, а від народного гніву.
"Якби керівництво Росії не намагалося тримати під контролем Україну та інші сусідні держави і не виставляло ультиматумів, події 2013 року могли б розвиватися інакше", – вважає Подоляк.
Радник глави ОП також додав, що немає такої сили, яка могла б нав'язати Європі неправдиві трактування захоплення Криму і розпалювання війни на Донбасі.
22 червня Путін у колонці для німецького видання Die Zeit заявив, що Європейський союз спровокував анексію українського Криму. Також, на його думку, 2014 року США організували в Україні "переворот", який підтримала Європа.
Контекст:
Протести, які дістали назву Євромайдан, а пізніше – Революція гідності, тривали по всій країні з 21 листопада 2013 року до кінця лютого 2014 року. Мітингувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки). Після масового розстрілу активістів 18–20 лютого із країни у РФ утік експрезидент Віктор Янукович. За час Євромайдану загинуло понад 100 осіб, сотні дістали поранення.
Після цього Росія 2014 року анексувала Крим і почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло приблизно 13 тис. осіб.