Справи Майдану. Колишньому беркутівцю з Харкова заочно дали вісім років в'язниці за побиття активіста

Колишньому беркутівцю ухвалили вирок у справі про побиття активіста біля Адміністрації Президента 1 грудня 2013 року
Фото: ЕРА
Печерський районний суд Києва ухвалив обвинувальний вирок стосовно колишнього працівника батальйону міліції особливого призначення "Беркут" Головного управління МВС України в Харківській області. Про це Офіс генпрокурора України 5 грудня повідомив у Telegram.

Засуджений перебуває в розшуку із 2015 року. Розгляд справи відбувався у формі спеціального судового провадження (in absentia). Це перший вирок у справах Майдану за цією процедурою, зазначили в ОГП.

Прокурори в суді довели, що 1 грудня 2013 року колишній беркутівець завдав численних ударів гумовою палицею по голові, ногах та інших частинах тіла активісту – учаснику акції протесту біля Адміністрації Президента на вулиці Банковій у Києві.

"Потерпілий у цей час не вчиняв жодних протиправних дій. Він лежав на проїжджій частині, а його руки були скріплені за спиною кайданками", – ідеться в повідомленні.

Колишнього правоохоронця повідомили про підозру у виконанні явно злочинного наказу, перевищенні влади і службових повноважень із застосуванням насильства (ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України).

Його засудили до восьми років за ґратами з позбавленням права обіймати посади у правоохоронних органах на три роки. Наразі це найсуворіший вирок стосовно колишніх міліціонерів, додали в ОГП.

ОГП не назвав імені обвинуваченого. Адвокатська дорадча група повідомила у Facebook, що йдеться про колишнього беркутівця Ігоря Садовниченка. Він, за даними групи, з 2015 року переховується від слідства у Росії.

Потерпілим у справі є Владислав Загоровко. "У мене внаслідок побиття були поламані ребра, були забиття ока й голови. Всі їхні удари були прицільними: по голові і по корпусу", – розповів він у суді.

Епізод із побиттям активістів на Банковій 1 грудня 2013 року зняв журналіст Володимир Тищенко.

Обвинувальний акт у цій справі передали до Печерського райсуду у листопаді 2018 року.

Контекст:

Із 21 листопада 2013 року до кінця лютого 2014 року по всій Україні відбувалися протести, яким дали назву Євромайдан, а згодом Революція гідності. Мітингувальникам протистояли правоохоронні органи й найняті владою озброєні бандити (тітушки). Після масового розстрілу активістів 1820 лютого із країни у РФ утік експрезидент Віктор Янукович

За даними Офісу генпрокурора, 18–20 лютого в центрі Києва загинуло 67 цивільних осіб. Загалом у ті дні постраждали 887 цивільних та 132 правоохоронці.

Як повідомив заступник керівника управління у справах Майдану Держбюро розслідувань України Артем Яблонський, на боці Росії проти України воює 20 колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут".