Суд засудив двох колишніх беркутівців до позбавлення волі за розгін Майдану в листопаді 2013 року

Ейсмонт і Мохонь, за даними слідства, перешкоджали євромайданівцям
Фото: hromadske.ua
Шевченківський райсуд Києва засудив колишніх співробітників "Беркуту" Віктора Ейсмонта і Володимира Мохоня до трьох років позбавлення волі за участь у розгоні Майдану 30 листопада 2013 року. Про це 14 червня 2021 року сповіщає УНН.

Підсудним також заборонили протягом трьох років обіймати посади у правоохоронних органах країни.

Суд визнав Ейсмонта і Мохоня винуватими в перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, скоєному групою осіб, що супроводжували насильство або погроза застосування насильства (ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України).

УНН зазначає, що ексберкутівців визнали винуватими і в перешкоджанні мирним зібранням та службовому підробленні, але суд "звільнив від відбування покарання у зв'язку із закінченням строку давності".

Ейсмонта і Мохоня також зобов'язали разом із київською поліцією і МВС відшкодувати 400 тис. грн моральної шкоди за цивільним позовом активіста Максима Федяя.

hromadske повідомляє, що нинішні підсудні наприкінці 2013 року затримували євромайданівців і складали на них адмінпротоколи.

Прокурор у справі Олег Багнюк повідомив журналістам, що сторона обвинувачення просила для Ейсмонта і Мохоня шість років позбавлення волі.

Представниця євромайданівців адвокатка Євгенія Закревська зазначила у Faacebook, що рішення Шевченківського райсуду – "перший реальний вирок беркутам у справах Майдану і перший обвинувальний вирок щодо подій 30 листопада".

"Дякую всім свідкам, які обламалися, не "забули все – сім років минуло", і свідчили про події тієї ночі, дякую журналістам, які надали фото, відео і теж свідчили". Сподіваюся, до апеляції [міністр внутрішніх справ України Арсен] Аваков не забезпечить їм "зелений коридор" до "вільних республік", – підкреслила адвокатка.

Контекст:

У ніч на 30 листопада 2013 року "Беркут" жорстоко розігнав мітинг молоді на підтримку курсу євроінтеграції на Майдані Незалежності в Києві. 1 грудня 2013 року на акцію протесту в центрі Києві вийшли, за різними даними, від 500 тис. до 1,6 млн осіб. Після цього в Україні почалися масові протести, що призвели в лютому 2014 року до зміни влади.

Серед обвинувачених щодо епізоду про розгін молоді були також колишній голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов, чотири командири "Беркуту" і керівники столичного главку міліції.