У Києві провели хід на згадку про перших героїв Небесної сотні
Учасники акції вшанували перших загиблих у січні 2014 року: Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Романа Сеника, Юрія Вербицького, Олександра Бадеру, Богдана Калиняка.
Колона з родичами загиблих, друзями та активістами пройшла від Майдану Незалежності Хрещатиком до вулиці Грушевського.
Учасники ходу тримали прапори з написами "Революція гідності" та "Небесна сотня. Герої не вмирають", портрети вбитих активістів Майдану, а також біло-червоно-білі прапори, які використовує опозиція Білорусі, – на згадку про білоруса Жизневського.
Біля пам'ятного знака на честь Сергія Нігояна на Європейській площі відбулося богослужіння за загиблими. Учасники ходу поклали квіти, запалили лампадки та заспівали гімн.
Контекст:
Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які привели до зміни влади – президент Віктор Янукович утік до Росії. Протягом усього конфлікту протестувальникам протистояли правоохоронні органи та найняті владою озброєні бандити (тітушки).
За даними ДБР, унаслідок протистоянь постраждало 2,5 тис. людей, загинули 78 протестувальників і 13 правоохоронців. П'ятий президент Петро Порошенко казав, що внаслідок трагічних подій 18–20 лютого 2014 року загинуло 107 людей.
Вербицького разом зі ще одним активістом Євромайдану Ігорем Луценком викрали з київської Олександрівської лікарні 21 січня 2014 року. Їх вивезли до лісосмуги в Київській області, де почали бити, вимагаючи надати інформацію про Євромайдан. Згодом їх вивезли у безлюдну місцевість, де внаслідок тортур Вербицький помер.
Нігоян та Жизневський загинули 22 січня 2014 року в центрі Києва, тоді ж поранення дістав Сеник, який помер за кілька діб.