У Росії допустили надання громадянства екс-беркутівцям, що втекли з України
Для того, щоб отримати громадянство Росії, четверо колишніх співробітників харківського "Беркуту" повинні відмовитися від українського паспорта, заявив заступник голови комітету Держдуми у справах СНД і зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін.
У Державній думі РФ допустили надання громадянства екс-бійцям "Беркуту", що втекли до РФ, про це в ефірі радіостанції "Говорит Москва" заявив заступник голови комітету Держдуми у справах СНД і зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін.
"У цій ситуації можна було б вдатися або до програми добровільного переселення співвітчизників до Росії, або до положення про тимчасовий притулок, яке саме через події на Україні набуло в нас чинності. Усе це передбачає певні процедури, але якщо самі громадяни України готові на них піти, то в цьому разі вони можуть бути застосовані. Щоправда, це означає водночас вихід із громадянства України відповідно до наших нинішніх законів. Тому все залежить не лише від нас, але й від них", – розповів Затулін.
Він також зазначив, що в Росії екс-бійці "Беркуту" не зможуть стати політичними емігрантами, оскільки політичний притулок у РФ не може бути наданий громадянам країн, з якими існує безвізовий порядок перетину кордону (як у випадку України з Росією).
Затулін додав, що вніс до Держдуми законопроект про скасування цієї норми, однак поки що цей документ не обговорювали.
14 квітня колишні співробітники харківського батальйону міліції спеціального призначення "Беркут" Олександр Костюк, Владислав Мастега, Артем Войлоков і Віталій Гончаренко оприлюднили відеозвернення, в якому заявили, що перебувати на території України їм небезпечно. За інформацією джерела видання "ГОРДОН", відео було записане на території Росії. Офіційного підтвердження цьому в Генпрокуратурі не отримували.
Гончаренка разом з іще трьома екс-бійцями "Беркуту" затримали у червні 2016 року в Харкові. Усі четверо на момент затримання працювали в поліції. Гончаренка, зокрема, обвинувачують у вбивстві трьох майданівців 18 лютого 2014 року в Кріпосному провулку Києва.
4 лютого 2017 року Печерський суд Києва змінив запобіжний захід Гончаренку з утримання під вартою на домашній арешт. 10 березня суд змінив своє рішення і повернув поліцейського під арешт, але 6 квітня Апеляційний суд Києва звільнив його.