Суд у Запоріжжі пояснив, чому відпустив під особисте зобов'язання обвинуваченого в розгоні Майдану ексначальника управління міліції
Жовтневий районний суд Запоріжжя 5 липня оголосив повний текст рішення про зміну запобіжного заходу ексначальнику Головного управління МВС у Запорізькій області Володимирові Сербі, якого обвинувачують у розгоні Майдану 26 січня 2014 року. Про це повідомив "Укрінформ".
Перед судом зібралися представники громадських організацій, які були обурені рішенням суду, що відпустив Сербу під особисте зобов'язання.
"Для нас дивно, чому він повернувся. Єдиний висновок, який ми робимо, що є домовленості, певні гарантії безпеки Сербі, що ця судова справа буде закрита на його користь. Він причетний до побиття проукраїнських патріотів і має понести покарання", – заявив ветеран полку "Азов", голова обласної організації "Національний корпус" Максим Зайченко.
Активісти вигукували перед судом: "Сербу – на вербу", – потім запалили димові шашки.
Суддя Юлія Пивоварова повідомила, що Серба 30 червня перетнув кордон України, пройшов митний контроль, його не затримали і він добровільно прибув до суду.
"Враховуючи обставини його добровільного з’явлення до суду, суд доходить висновку, що ризики його ймовірного ухилення від суду є наявними. Однак за спливом часу з моменту вчинення кримінального правопорушення та з урахуванням активної позиції обвинуваченого про намір брати участь у судовому засіданні вказаний ризик значно зменшений, але продовжує існувати", – заявила суддя.
Суд постановив замінити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, обраний для Серби 19 лютого 2015 року, на особисте зобов'язання і покласти на нього обов'язки не відлучатися з міста Дружківка Донецької області без дозволу суду, повідомляти суд про зміну місця проживання, утримуватися від спілкування з постраждалими і здати паспорт для виїзду за кордон. Рішення суду оскарженню не підлягає.
За даними "Укрінформу", Серба на оголошення повного тексту рішення не з'явився. Наступне засідання має відбутися 8 липня.
Сербу досі вказано в базі МВС України як особу, котра переховується від органів влади.
Контекст:
Після розгону Євромайдану в Запоріжжі госпіталізували майже 100 осіб. Серба тоді заявляв, що людей ніхто не бив, вони після появи міліції "розбіглися в різні боки".
Як повідомляло Суспільне, справа Серби була в Орджонікідзевському суді Запоріжжя, але після закінчення п'ятирічного строку її було передано до Жовтневого. На сьомому році судове розслідування залишається на підготовчій стадії.
Серба, якого розшукували з 2015 року, повернувся в Україну і 1 липня прийшов на судове засідання.
Колишнього керівника запорізької міліції обвинувачують в насильницькому розгоні запорізького Майдану 26 січня 2014 року, зловживанні владою та організації масових заворушень (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 294, ч. 1 ст. 365 Кримінального кодексу України).