Глави МЗС країн – учасниць Слідчої групи з розслідування MH17 акцентували на прогресі слідства
На полях 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН міністри закордонних справ України, Нідерландів, Австралії, Бельгії та Малайзії обговорили процес розслідування у справі про катастрофу літака Малайзійських авіаліній МН17 у 2014 році в небі над Донбасом.
24 вересня на полях 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН міністри закордонних справ України, Нідерландів, Австралії, Бельгії та Малайзії акцентували на прогресі слідства у справі про катастрофу літака Малайзійських авіаліній МН17 у 2014 році в небі над Донбасом. Про це йдеться в повідомленні пресслужби МЗС України.
Глави МЗС держав – членів Спільної слідчої групи обговорили подальші кроки з метою притягнення до кримінальної відповідальності осіб, винних у катастрофі MH17.
"Учасники відзначили прогрес слідства та привітали висунення перших підозр... Міністри також підтвердили відданість своїх країн розслідуванню і встановленню справедливості по відношенню до загиблих у цій страшній трагедії", – ідеться в повідомленні.
У пресслужбі нагадали, що судові слухання розпочнуться в Нідерландах у березні 2020 року.
Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.
28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, до якої увійшли представники Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування. Згідно з висновками експертів, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака знаряддя повернули у РФ.
24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ. Група відновила маршрут, яким перевозили установку.
19 червня 2019 року міжнародна слідча група в Нідерландах оголосила підозри чотирьом причетним до катастрофи рейсу MH17 – колишньому "міністрові оборони" угруповання "ДНР" Гіркіну, ексглаві розвідки "ДНР" Сергієві Дубінскому, колишньому російському офіцеру Олегові Пулатову і командиру розвідувального батальйону "ГРУ ДНР" Леонідові Харченку.
7 вересня під час обміну утримуваними особами між Україною та РФ російській стороні передали громадянина України Володимира Цемаха – ексначальника "бригади протиповітряної оборони ДНР", який фігурує у справі про катастрофу рейсу MH17.
Після взаємного звільнення утримуваних осіб глава МЗС Нідерландів Стеф Блок заявив, що уряд його країни закликав українську владу не робити Цемаха частиною обміну. Водночас він додав, що слідчі змогли допитати ексбойовика.