Справу про авіакатастрофу MH17 частково передано в суд у Гаазі

Серед обвинувачуваних у справі про авіакатастрофу МН17  троє росіян і українець
Фото: ЕРА

Частину обвинувального висновку міжнародної слідчої групи у справі про катастрофу рейсу MH17 у небі над Донбасом передано в суд Гааги. За рішенням влади Нідерландів, суд відбудеться в межах не міжнародного, а національного законодавства.

Частину обвинувального висновку міжнародної слідчої групи у справі про збитий 17 липня 2014 році над Україною Boeing 777 рейсу MH17 передано в розпорядження суддів окружного суду Гааги. Про це 29 листопада журналістам заявила представниця суду Іоланда Вайннобель, повідомляє "Немецкая волна".

Вона уточнила, що у звичайній кримінальній практиці Нідерландів обвинувальний висновок надходить суддям не раніше ніж за 14 днів до початку процесу.

Судова колегія 9 березня 2020 року розпочне розгляд кримінальної справи за підсумками розслідування причин авіакатастрофи.

За рішенням влади Нідерландів, суд у справі про катастрофу лайнера відбудеться в межах не міжнародного, а національного законодавства. Із 298 осіб, які перебували на борту літака, більшість була громадянами Нідерландів.

Місце проведення процесу з огляду на публічний інтерес перенесено з будівлі окружного суду Гааги в комплекс, розташований поруч з аеропортом "Схіпгол".

Серед обвинувачених – троє росіян: колишній "міністр оборони" так званої "ДНР" Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал-майор Сергій Дубінський (Хмурий), полковник Олег Пулатов (Гюрза), а також громадянин України Леонід Харченко (Кріт). Із чотирьох підозрюваних на висунуті обвинувачення відреагували Дубінський, Пулатов і Гіркін, провину вони заперечують. Участь обвинувачених у кримінальному процесі вважають малоймовірною, зазначає видання. 

Судові засідання поки що заплановано до кінця березня 2021 року. За подіями в залі суду можна буде стежити за допомогою інтернет-трансляції на сайті courtmh17.com.

Загальна судова колегія складатиметься з п'яти суддів – трьох постійних і двох заступників. Головуватиме на суді Гендрік Стенхьойс.

Boeing 777, який летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.

28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, яка складається із представників Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування.

Згідно з висновками експертів, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака знаряддя повернули у РФ.

24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ. Група відновила маршрут, яким перевозили установку.

У травні 2018 року Нідерланди й Австралія офіційно обвинуватили Росію в аварії рейсу MH17.