Австралія закликала Росію повернутися до перемовин щодо катастрофи рейсу МН17
Уряд Австралії висловив глибоке розчарування виходом Росії із тристоронніх перемовин із Нідерландами щодо міжнародно-правової відповідальності за катастрофу літака Boeing 777 рейсу MH17.
Уряд Австралії закликав Росію знову приєднатися до тристоронніх перемовин у справі про катастрофу в небі над Донбасом 2014 року літака Boeing 777, що виконував рейс MH17. Про це йдеться в заяві міністерки закордонних справ Австралії Меріс Пейн від 16 жовтня.
"Уряд Австралії глибоко розчарований рішенням Росії вийти із тристоронніх перемовин із Нідерландами щодо її ролі в катастрофі [Boeing 777, що виконував рейс] MH17 17 липня 2014 року", – заявили у МЗС Австралії.
Підхід Австралії у співпраці з Нідерландами ґрунтувався на прагненні конструктивно брати участь у зусиллях, спрямованих на досягнення результату, сказала міністерка.
"Австралія, як і раніше, є прибічницею встановлення істини, справедливості та притягнення до відповідальності винних за 298 жертв MH17 і за страждання їхніх близьких, включно із 38 особами, які називали Австралію домом", – написано в заяві.
Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур рейсом MH17, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 людей, які були на борту (громадяни Нідерландів, Малайзії, Австралії, Індонезії, Великобританії, Німеччини, Бельгії, Філіппін, Канади та Нової Зеландії).
Згідно з висновками міжнародної слідчої групи, рейс MH17 збили з комплексу "Бук" із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака зброю повернули у РФ. Слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області. У травні 2018 року Нідерланди й Австралія офіційно обвинуватили Росію в катастрофі рейсу MH17.
9 березня 2020 року Окружний суд Гааги розпочав розгляд справи про катастрофу малайзійського літака. Обвинувачених у справі четверо: "міністр оборони" угруповання "ДНР", громадянин РФ Ігор Гіркін (Стрєлков), голова "ГРУ ДНР", громадянин РФ Сергій Дубінський (Хмурий), його підлеглий, громадянин РФ Олег Пулатов (Гюрза), а також громадянин України, командир розвідувального батальйону 2-го відділу "ГРУ ДНР" Леонід Харченко (Кріт).
У липні Нідерланди повідомили, що подають у ЄСПЛ позов проти Росії у зв'язку з катастрофою малайзійського літака. В уряді країни поінформували, що нададуть суду всю доступну їм інформацію про катастрофу рейсу MH17 і підтримають індивідуальні позови родичів загиблих.
15 жовтня МЗС Росії заявило про неможливість подальшої участі РФ у тристоронніх консультаціях з Австралією і Нідерландами з питань, пов'язаних із катастрофою MH17, – МЗС РФ розцінило звернення Нідерландів у ЄСПЛ як "недружні дії, які позбавляють сенсу продовження тристоронніх консультацій".
Для родичів загиблих в авіакатастрофі рейсу MH17 на Донбасі рішення Росії вийти із тристоронніх консультацій стане болючим, заявив глава МЗС Нідерландів Стеф Блок.
Разом з Австралією учасники саміту Євросоюзу сьогодні закликали російську владу відновити тристоронні перемовини щодо катастрофи MH17.