Слідча група в Нідерландах заявила, що до катастрофи МН17 причетні троє росіян та один українець

За словами Пауліссена, Гіркін, Дубінський і Пулатов були пов'язані з російськими силовими органами, тільки Харченко не мав військового досвіду, але брав участь у "силах самооборони Донецька"

Фото: ЕРА

Троє підозрюваних у причетності до катастрофи лайнера в небі над Донбасом улітку 2014 року – колишній "міністр оборони ДНР" Ігор Гіркін, відставний офіцер Головного розвідувального управління РФ Сергій Дубінський і колишній підполковник збройних сил Росії Олег Пулатов – перебувають на території РФ. Ще один підозрюваний – командир "розвідувального батальйону ГРУ ДНР" Леонід Харченко – проживає на окупованій території Донбасу, повідомив глава центрального департаменту кримінальних розслідувань Національної поліції Нідерландів Вілберт Пауліссен.

Об'єднана слідча група з розслідування катастрофи рейсу МН17 установила, що до катастрофи лайнера в небі над Донбасом улітку 2014 року причетні троє росіян і один українець. Про це під час пресконференції, яку транслював "5 канал", повідомив глава центрального департаменту кримінальних розслідувань Національної поліції Нідерландів Вілберт Пауліссен.

Підозрюваними громадянами Росії є колишній "міністр оборони ДНР" Ігор Гіркін, відставний офіцер Головного розвідувального управління РФ Сергій Дубінський і колишній підполковник збройних сил Росії Олег Пулатов, українцем – командир "розвідувального батальйону ГРУ ДНР" Леонід Харченко.

Пауліссен зазначив, що у цій справі проходило приблизно 100 підозрюваних. За п'ять років розслідування їхня кількість зменшилася. Цією справою займається понад 50 слідчих. Зокрема, австралійські та нідерландські детективи працюють разом з українськими слідчими в Києві.

За словами Пауліссена, Гіркін, Дубінський і Пулатов перебувають у Росії, Харченко проживає на окупованій території Донбасу.

Усі троє росіян були пов'язані з російськими силовими органами, тільки українець Харченко не мав військового досвіду, але брав участь у "силах самооборони Донецька", додав він.

"Гіркін був точкою контакту з РФ. Підозрюваний Дубінський також був у постійному контакті з російськими службовими особами. Пулатов був заступником голови служби безпеки, він співпрацював із Дубінським. Харченко також безпосередньо працював із Дубінським. Так званий міністр оборони "ДНР" віддав наказ скласти ланцюжок, який пов'язував "ДНР" із РФ, із метою доправлення озброєння з РФ на територію країни. Саме так могли доправити установку "Бук", – пояснив він.

Головний прокурор Нідерландів Фред Вестербеке додав, що Нідерланди звернуться до Російської Федерації з проханням видати підозрюваних. Крім того, буде надіслано формальне звернення до України, щоб допитати українського підозрюваного.

Суд над підозрюваними розпочнеться 9 березня 2020 року в Гаазі.

Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.

28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, до якої входять представники Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування. Згідно з висновками експертів, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака знаряддя повернули до РФ.

24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ. Група відновила маршрут, яким перевозили установку.

У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно обвинуватили Росію в катастрофі рейсу MH17.