Суд у справі MH17: слідство не виявило слідів іншої зброї, крім "Бука"
Альтернативних версій катастрофи рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній" не підтвердили під час розслідування. Про це під час судового засідання у справі про аварію літака в Гаазі (Нідерланди) заявила прокурорка Манон Ріддербекс. Слова представниці обвинувачення у Twitter наводить журналістка нідерландського видання De Telegraaf Саскі Беллеман, яка присутня на слуханнях.
"Висновок очевидний: рейс MH17 було збито ракетою "Бук", – зазначила прокурорка Манон Ріддербекс і пояснила, що на місці падіння літака не виявили слідів, які вказують на можливу наявність іншої зброї.
На суді також заслухали записи переговорів обвинувачених у збитті MH17 Леоніда Харченка та Олега Пулатова. Вони обговорювали версію, що літак було збито нібито українським винищувачем, по якому вже стріляв "Бук". Водночас у розмовах фігуранти справи використовують вираз "наш "Бук".
За версією слідства, в день аварії літака "Малайзійських авіаліній" не було збито жодного українського винищувача. У районі падіння уламків MH17 не було уламків іншого літака. Сторона обвинувачення вважає, що версію про українського винищувача запустили, щоб "пустити туману в очі".
Контекст:
Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур рейсом MH17, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 людей, які перебували на борту (громадяни Нідерландів, Малайзії, Австралії, Індонезії, Великобританії, Німеччини, Бельгії, Філіппін, Канади та Нової Зеландії).
Згідно з висновками міжнародної слідчої групи рейс MH17 було збито з комплексу "Бук" із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака зброю повернули до РФ. Слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області, де базується 53-тя зенітна ракетна бригада збройних сил РФ.
У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно обвинуватили Росію в катастрофі рейсу MH17.
9 березня 2020 року Окружний суд Гааги почав розглядати справу про катастрофу малайзійського літака. Обвинувачених у справі четверо: "міністр оборони" угруповання "ДНР", громадянин РФ Ігор Гіркін (Стрєлков), голова "ГРУ ДНР", громадянин РФ Сергій Дубінський (Хмурий), його підлеглий, громадянин РФ Олег Пулатов (Гюрза), а також громадянин України командир розвідувального батальйону 2-го відділу "ГРУ ДНР" Леонід Харченко (Крот). Справу розглядає суд Гааги, оскільки більшість загиблих були громадянами Нідерландів.
Адвокати Пулатова на суді висунули альтернативну версію катастрофи, згідно з якою МН17 нібито було збито українським винищувачем Су.
8 грудня 2021 року в Нідерландах відновили основні слухання у справі MH17.