Суд у справі МН17 зможе оголосити вирок наприкінці 2022 року – суддя
"Зазвичай суду потрібно два тижні, щоб винести своє рішення, але в цій справі це неможливо. Тому рішення не буде винесено в червні 2022 року. Як довго це займе, поки що невідомо, тому суд зарезервував три дати: 22 вересня, 17 листопада та 15 грудня 2022 року", – сказав суддя.
У судових слуханнях дадуть право виступити рідним загиблих, ідеться про понад 90 осіб. Суд зарезервував для їхніх виступів три тижні. Стенгейс підкреслив, що їхні виступи "допомагають оцінити наслідки таких подій".
"Вони будуть вкрай емоційними. Їм нелегко говорити про це, перебуваючи в центрі уваги. Але, з іншого боку, багато з них очікували цього", – зазначив суддя.
Контекст:
Boeing 777, який летів з Амстердама в Куала-Лумпур рейсом MH17, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які були на борту (громадяни Нідерландів, Малайзії, Австралії, Індонезії, Великобританії, Німеччини, Бельгії, Філіппін, Канади і Нової Зеландії).
Згідно з висновками міжнародної слідчої групи, рейс MH17 збили з комплексу "Бук" із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака зброю повернули у РФ. Слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області. У травні 2018 року Нідерланди й Австралія офіційно обвинуватили Росію у катастрофі рейсу MH17.
9 березня 2020 року Окружний суд Гааги почав розглядати справу про катастрофу малайзійського літака. Обвинувачених у справі четверо: так званий міністр оборони "ДНР" того часу Ігор Гіркін, голова "ГРУ ДНР", громадянин РФ Сергій Дубінський (Хмурий), його підлеглий, громадянин РФ Олег Пулатов (Гюрза), а також громадянин України, командир розвідувального батальйону 2-го відділу "ГРУ ДНР" Леонід Харченко (Кріт). Справу розглядає суд Гааги, оскільки більшість загиблих були громадянами Нідерландів.
Гіркін і Дубінський в червні 2019-го заявляли, що відмовляються давати свідчення на процесі. Єдиним із чотирьох, хто бере участь у процесі (представлений адвокатами), – Пулатов, але й він не визнає своєї провини.