Буданов розповів, що найважливіше для Путіна

Буданов вважає, що російська пропаганда протримається ще десятиліття
Фото: gur.gov.ua

Можливість громадських змін усередині держави-агресора стримує потужна російська пропаганда. Про це начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив під час онлайн-лекції для слухачів програми підготовки Senior Executive Fellows Школи управління імені Джона Кеннеді Гарвардського університету, тези якої він опублікував у Telegram.

"Подолати руйнівний ефект пропаганди Кремля всередині РФ зможе або якась форс-мажорна ситуація, або дуже тривала системна робота, яка може дати результат лише через кілька десятиліть", – переконаний глава ГУР.

Він заявив, що для нелегітимного президента РФ Володимира Путіна найважливішою є внутрішня стабільність режиму. Тому, додав розвідник, на питання контролю за ЗМІ, питання роботи із соціумом, контролю мас тощо "вони [окупанти] витрачають усе, що тільки можливо навіть уявити – не тільки кошти".

"Це, до речі, один з основних аспектів, чому РФ не йде на нову відкриту хвилю мобілізації. Керівництво Росії боїться негативного сприйняття в соціумі. Найімовірніше, так і буде, якщо вони це зроблять", – вважає Буданов.

Контекст:

14 червня, перед українським самітом миру Путін, який у 2022 році розв'язав повномасштабну війну проти України, озвучив "реальну мирну пропозицію", у разі виконання умов якої Росія нібито згодна припинити вогонь і розпочати переговори з Україною: Україна має вивести війська з Донецької, Луганської, Херсонської і Запорізької областей, повністю віддавши регіони Путіну та погодившись із їхнім статусом нібито російських територій. Окрім того, Україна має визнати окупацію Криму, відмовитися від вступу в НАТО і гарантувати захист прав російськомовного населення. Водночас Захід має зняти з РФ санкції.

За словами президента України Володимира Зеленського, заяви Путіна спрямовані на відродження нацизму. У Пентагоні заявили, що Путін не в тому становищі, щоб диктувати Україні, що вона має робити для досягнення миру. У НАТО вказали, що це не Україна має виводити війська, а Росія – свої війська з окупованої української території.