Кислиця в Радбезі ООН: Те, що зараз у Росії називають "виборами", не має нічого спільного з вільним і справедливим волевиявленням народу
Так звані вибори президента Росії на окупованих територіях України порушують і Статут ООН, і законодавство України. Про це постпред України в ООН Сергій Кислиця заявив 15 березня на засіданні Радбезу ООН, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Ми наголошуємо, що будь-які виборчі процеси на тимчасово окупованих територіях Криму, в Запорізькій, Херсонській, Луганській і Донецькій областях, як і будь-які інші пропагандистські дії в минулому, є незаконними і будуть нікчемними з правової точки зору", – зазначив він.
Представник України також додав, що "те, що зараз у Росії називають "виборами", не відповідає загальновизнаним демократичним принципам і стандартам і не має нічого спільного з вільним і справедливим волевиявленням народу".
"Це радше самопроголошення [президента РФ Володимира] Путіна у стерильних умовах відсутності будь-якої конкуренції. Ті, хто могли бути його опонентами, вбиті, заарештовані або, в кращому разі, вимушено покинули країну", – підкреслив Кислиця.
А ті, кому Кремль дозволив брати участь, "навіть не приховують своєї технічної ролі в мізансцені для заздалегідь визначеного "переможця", додав він.
Постпред пояснив, що тимчасово окуповані території України відіграють особливу роль у цій "клоунаді". Повна ізоляція від зовнішнього світу дає Кремлю змогу "фальсифікувати будь-які показники явки і результати виборів, які він забажає", зазначив він.
Фіктивний виборчий процес на тимчасово окупованих територіях супроводжують залякуванням і примусом місцевого населення, розповів постпред.
Контекст:
Вибори президента РФ проводитимуть протягом трьох днів – із 15-го до 17 березня 2024 року, але дострокове голосування у віддалених і важкодоступних регіонах розпочали ще 25 лютого. Їх проводять і на окупованих Росією територіях України.
Росіянам запропоновано обирати із чотирьох кандидатів. Це нинішній президент Володимир Путін (у РФ спеціально змінили конституцію, щоб він міг знову балотуватися), голова партії ЛДПР Леонід Слуцький, віцеспікер Держдуми РФ, член партії "Новые люди" Владислав Даванков, депутат Держдуми від фракції КПРФ Микола Харитонов. Низці охочих балотуватися у президенти Росії в такій можливості відмовили, серед них були умовно антивоєнні й опозиційні постаті.