Лубінець заявив, що до Нового року будуть "позитивні новини" щодо обміну полоненими

Основним посередником, як і в попередні рази, є ОАЕ, зазначив омбудсмен
Фото: Дмитро Лубінець / Facebook

До Нового року можуть бути позитивні новини щодо повернення українських військовослужбовців і цивільних людей із російського полону. Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі національного телемарафону, який транслював канал "Рада".

"Є комунікація, я дуже сподіваюся, що до Нового року в нас будуть позитивні новини. Я дуже не хочу, щоб українське суспільство сприймало цю інформацію як анонс. Ніколи не можеш бути впевненим на 100%, коли ти очікуєш домовленості від РФ", – сказав він.

Основним посередником є Об'єднані Арабські Емірати, зазначив омбудсмен.

Також, за його словами, Росія не прагне співпрацювати щодо повернення українських дітей додому. Лубінець наголосив, що кожне повернення дитини є окремою спецоперацією, іноді "багатоскладовою і довготривалою".

За даними українського Національного інформаційного бюро з питань військовополонених, депортованих і зниклих безвісти, від початку повномасштабного вторгнення Росія депортувала або примусово перемістила понад 19 тис. неповнолітніх українців.

Контекст:

18 жовтня між Україною та РФ (за посередництва ОАЕ) відбувся 58-й обмін полоненими у форматі 95 на 95. Його особливістю було те, що з 95 полонених додому повернулися, зокрема, українці, які дістали так звані вироки судової системи країни-агресора і їх "засудили": 28 – до тривалих строків, а 20 – до довічного ув'язнення за захист власної землі від агресора.

За даними президента України Володимира Зеленського станом на 21 жовтня, із російського полону вдалося повернути 3767 українців (68 із них – цивільні громадяни), проте РФ незаконно утримує ще тисячі полонених.

2 грудня уповноважена з прав людини у РФ Тетяна Москалькова в Telegram оприлюднила список із понад 600 українських військовополонених, стверджуючи, що Україна нібито відмовляється їх забирати. Лубінець спростував цю інформацію й наголосив, що Україна не затягує зі здійсненням обмінів, а навпаки, заявила про готовність до репатріації важкопоранених і важкохворих полонених, створивши змішану медичну комісію.