Мінфін вважав захист енергетики непріоритетним і брехав Зеленському – засновник MS Capital Шкіль

Максим Шкіль: Сьогодні наслідки таких дій можуть бути катастрофічними
Фото: Maksym Shkil / Facebook

Президент України Володимир Зеленський розумів наслідки ймовірних втрат для економіки через блокування будівництва захисту енергетичних обʼєктів, але йому постійно брехали, заявив у своєму Facebook засновник компанії MS Capital Максим Шкіль.

"Багато було критики й блокування щодо будівництва захисту енергетичних об'єктів. Можливі втрати для економіки внаслідок таких дій неспіврозмірні з витратами. Це розумів президент, ставив задачі, але йому постійно брехали! Борг перед Autostrada тільки за захист енергетичних об'єктів – понад 5 млрд грн. Міністерство фінансів вважало, що це не є пріоритетно і грали в постійний футбол між Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України, результат – фінансування немає, а ті задачі, які ставив верховний головнокомандувач, не реалізовані", – написав Шкіль.

Він додав, що за брехню щодо захисту інфраструктури в умовах війни має бути відповідальність.

"До речі, щодо фортифікації, цікаво, що компанію, яка є лідером ринку, ніхто до виконання робіт не залучив, результат – виконання програми президента щодо будівництва фортифікаційних споруд – теж усі бачать. Говорити – не робити… Погано, що за брехню перед президентом в умовах війни немає відповідальності! Сьогодні наслідки таких дій можуть бути катастрофічними!" – резюмував засновник MS Capital.

Контекст:

Уночі 11 квітня окупанти атакували Україну, випустивши ударні безпілотники, авіаційні ракети з літаків тактичної авіації, крилаті ракети з літаків Ту-95 та аеробалістичні ракети "Кинджал" із літаків МіГ-31К. Повітряну тривогу оголошували по всій країні, в окремих регіонах вона тривала приблизно сім годин.

Ударів завдавали по об'єктах енергетики в Харківській, Львівській, Київській і Запорізькій областях. Міністр енергетики України Герман Галущенко підтвердив удари по енергооб'єктах у чотирьох областях, не назвавши серед них Одеської. Найскладніша ситуація після атаки 11 квітня в Харківській області, де вранці без електропостачання залишилося приблизно 200 тис. абонентів, заявили в Офісі президента України.

Окупанти повністю зруйнували Трипільську ТЕС під Києвом. 

Восени 2023 року премʼєр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що формується багаторівневий захист для енергетичних об'єктів.

 Голова "Укренерго" Володимир Кудрицький говорив, що компанія постійно контактує з посадовцями й Генштабом ЗСУ для врегулювання питань, пов'язаних із забезпеченням захисту енергооб'єктів України від атак із боку країни-агресора РФ.

"Ми в координації з урядовими структурами, з Генштабом ЗСУ маємо кілька видів захисту, і є підстанції "Укренерго", де певні види захисту будуть застосовані вперше, не тільки в Україні, а й у світі, адже ніхто ще не стикався з таким рівнем загрози. Це комплексний захист, не буду вдаватися в деталі, але це як активний захист – ППО, так і пасивний захист – інженерні укріплення", – сказав Кудрицький 26 вересня.

Тодішній речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив у жовтні, що в Україні з'явилося більше західних систем ППО, взимку їх зосередять на захисті насамперед енергетичного сектору.

"Ці системи будуть посилювати ті ж напрямки, які й були минулого року. Зрозуміло, що ставку буде зроблено на об'єкти енергетики, в опалювальний сезон енергетично-паливного сектору в цілому, а також на стратегічні об'єкти держави та об'єкти критичної інфраструктури", – говорив Ігнат.