"Мрію повернутися додому". Підліток зі Слатиного Харківської області розповів свою історію музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова
Іван – житель селища Слатине Харківської області, яке розташоване за 11 км від кордону із країною-агресором РФ і від перших днів повномасштабної війни опинилося на лінії фронту, пережив обстріли й був свідком загибелі людей і тварин. Свою історію Іван розповів у межах проєкту "Рінат Ахметов – Дітям. Мирний відпочинок дітям України", коли проходив психологічну реабілітацію, відпочивав і відновлювався. Свідчення підлітка увійшли в музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.
"Я мав їхати у школу, але тільки прокинувся – і щось гупнуло. Вікна затремтіли. Спитав у матері, а вона каже: війна почалася. Ми збирали речі, проте було вже пізно. Залишилися", – поділився він спогадами про перші дні повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ в Україну.
Сім'я сховалася в льоху й почула зовні гуркіт – селом ішла колона російських танків, а за ними – машини з постачанням. Тоді ворога знищила українська артилерія, а провізія й обладнання з колони окупантів згодилися місцевим.
"Вони думали, що тут їх будуть із розпростертими руками зустрічати, обіймами і квітами, ніби тут люди чекали на "русский мир". Вони їхали у капцях, настільки були впевнені у цьому. А наші їх розібрали. Ми були раді, коли знайшли їхні сухпаї – нарешті можна було хоч поїсти", – сказав Іван.
За словами підлітка, селище постійно атакували групи диверсантів. Одна із груп обстріляла з мінометів школу, де він навчався, але найстрашнішим було бачити поранення й загибель односельців після ворожої атаки. Зараз Іван живе в безпечнішому місці.
"Мрію, щоб війна закінчилася, і повернутися додому", – зізнався він.
Контекст:
Майже 5 тис. постраждалих від війни дітей відпочили, оздоровилися й дістали психологічну допомогу в дитячому таборі на Закарпатті в межах проєкту "Мирний відпочинок дітям України" у форматі змін "Блогер Кемп".