"Не до всіх дійшло". Плетенчук прокоментував затори на в'їзд у Крим
На Керченському мосту утворився багатокілометровий затор на в'їзд у Крим із боку РФ. Про це 1 липня повідомив Telegram-канал Astra.
Час простоювання автомобілів з боку Тамані сягає трьох годин, ідеться в повідомленні.
Telegram-канал "Крымский ветер" зазначив, що станом на 8.00 із боку Тамані скупчилося 730 автомобілів, із Керчі – 215.
Окрім того, на мосту нібито роздавали воду, написав Telegram-канал "Крымский".
Водночас, як зазначили у пресслужбі Російського союзу туріндустрії, попит на тури на анексований півострів знизився на 25–30% після падіння уламків ракети на пляж Учкуєвки біля Севастополя. Порівняно з попереднім роком росіяни почали частіше купувати путівки у Крим.
"Приріст бронювань по Криму сягає 24% проти минулого року", – ідеться в релізі РСТ.
Як зазначив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук 1 липня в ефірі національного телемарафону, який транслював канал "Рада", серед відпочивальників на кримських пляжах фіксують не місцевих жителів, а здебільшого приїжджих росіян.
"По-перше, не до всіх дійшло. По-друге, слід зазначити, що виживає ця галузь [туристична] у Криму досить часто за рахунок бюджетників, яким ці подорожі просто купує їхнє підприємство або бюджет. Тому наповнюють вони туристами Крим в адміністративно-командний спосіб", – зазначив Плетенчук.
Речник ВМС порадив російським туристам виїжджати з півострова, щоб зберегти життя й здоров'я, і попередив про наявність у Криму великої кількості військових об'єктів, яких "ніхто не залишить у спокої, поки вони там є".
Контекст:
Від початку повномасштабної війни сили оборони України неодноразово атакували об'єкти російських окупантів у Криму. 2024 року, зокрема, вибухи пролунали в Джанкої на військових об'єктах, на кораблях у Севастополі й аеродромі Бельбек. Україна взяла на себе відповідальність за частину атак (але не за всі).
Навесні у Криму уразили кілька важливих із погляду забезпечення зв'язку й розвідки об'єктів, зокрема "таємну" радіотехнічну військову частину на Ай-Петрі й центр зв'язку армії РФ під Алуштою.
Упродовж останніх тижнів Україна успішно атакує елементи системи ППО РФ у Криму, зокрема дивізіони ЗРК С-300 і С-400. Відомостей про ураження у Криму систем С-500, про розміщення яких окупантами заявив начальник ГУР МО України Кирило Буданов, станом на цей момент не надходило.
28 червня Міністерство оборони України заявило про ураження російського центру космічного зв'язку у Криму.
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) повідомляли, що росіяни навмисно розміщують військову техніку в цивільних районах Криму й заохочують туризм на півострові.