Окупанти за добу втратили понад 2 тис. військових. Генштаб назвав найгарячіші напрямки фронту

Сили оборони України й далі відбивають атаки окупантів
Фото: EPA

Ситуація на фронті залишається складною. Протягом минулої доби зафіксовано 191 бойове зіткнення, повідомляє 20 грудня Генеральний штаб Збройних сил України у Facebook.

За попередній день противник завдав по позиціях українських підрозділів і населених пунктах трьох ракетних ударів із застосуванням чотирьох ракет, а також 65 авіаударів, скинувши 112 керованих авіабомб. Крім цього, окупанти здійснили приблизно 5 тис. обстрілів, зокрема 162 – з реактивних систем залпового вогню, і залучив для ураження 2234 дрони-камікадзе.

За минулу добу авіація, ракетні війська й артилерія сил оборони уразили дев’ять районів зосередження особового складу, озброєння і військової техніки, чотири артилерійські засоби на вогневих позиціях, два пункти управління та ще дві інші важливі цілі противника.

На харківському напрямку ворог наступальних дій не проводив, проте активно застосовував авіацію. Окупанти намагалися штурмувати на куп'янському, лиманському, сіверському, краматорському, торецькому, покровському, курахівському, времівському, оріхівському, придніпровському напрямках. Найбільше атак було на покровському (32), времівському (23) та курахівському (18) напрямках.

Сили оборони України продовжують операцію в Курській області. Авіація росіян і далі б’є по власній території. За минулу добу російські літаки завдали шістьох авіаударів, скинувши під час цього сім керованих авіабомб, окрім того, ворог здійснив 472 обстріли. Українські захисники відбили 60 штурмових дій загарбників.

Втрати російських загарбників минулої доби сягнули 2200 осіб. Також українські військові знешкодили вісім танків, 24 бойові броньовані машини, 42 артилерійські системи, один засіб ППО, 79 БПЛА оперативно-тактичного рівня, 115 автомобілів і шість одиниць спецтехніки окупантів.

Загалом від початку повномасштабної агресії втрати РФ, за даними Генштабу ЗСУ, сягнули:

  • особового складу ‒ приблизно 770 420 (+2200 за останню добу);
  • танків ‒ 9584 (+8);
  • бойових броньованих машин ‒ 19 823 (+24);
  • артилерійських систем – 21 220 (+42);
  • РСЗВ – 1256;
  • засобів ППО ‒ 1027 (+1);
  • літаків – 369;
  • гелікоптерів – 329;
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 20 600 (+79);
  • крилатих ракет ‒ 2943;
  • кораблів/катерів ‒ 28;
  • підводних човнів – 1;
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 31 793 (+115);
  • спеціальної техніки ‒ 3662 (+6).

Контекст:

Росія розв'язала війну проти України 2014 року, окупувавши Крим і частини Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків. На території Донецької області від перших днів повномасштабної війни тривають бої, тут пролягає лінія розмежування.

29 листопада 2024 року головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розпорядився посилити покровський і курахівський напрямки резервами й технікою.

У військовій розвідці Естонії припускають, що сили оборони України можуть бути змушені покинути Покровськ до кінця року. Про це саме наприкінці листопада заявив і керівник спеціального штабу з питань України в міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдінг. За його словами, Москва швидко компенсує свої втрати на покровському напрямку. 12 грудня Сирський закликав готуватися до "всіх можливих варіантів" дій РФ на покровському напрямку.

7 грудня британська розвідка повідомляла, що захоплення Курахового дасть змогу росіянам створити умови для просування на захід.

19 грудня Генеральний штаб ЗСУ в ранковому зведенні повідомив, що минулої доби на покровському напрямку українські військові відбили 48 штурмових дій окупантів, на курахівському росіяни здійснили 25 атак і стільки ж штурмових дій зафіксовано на времівському напрямку.