"Прийняв усі необхідні рішення". Сирський заявив, що дві доби провів на фронті в Донецькій області

Сирський (ліворуч) два дні працював з командирами підрозділів на гарячих напрямках фронту
Фото: Сирський / Telegram

Російські окупанти прагнуть прорвати оборону ЗСУ і вийти до великих населених центрів Донецької області – Курахового й Покровська. Про це головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський заявив 6 травня в Telegram.

"У зв'язку зі складною ситуацією на сході протягом двох діб працював у частинах, які ведуть оборонні дії на покровському і кураховському напрямках, тобто на напрямку головного удару противника. Саме тут зосереджені основні ударні сили ворога", – написав Сирський.

Він наголосив, що маючи від початку чисельну перевагу в особовому складі, озброєнні та військовій техніці, противник щодня атакує позиції українських військ.

"Наша задача в цих умовах – утримати займані рубежі й позиції, вогнем артилерії, ударними БПЛА й усіма засобами завдати максимальних втрат ворогові, виснажити його, тим самим зірвати ворожі плани й виграти час для формування і підготовки наших резервів", – зазначив головнокомандувач ЗСУ.

Сирський заявив, що під час роботи з командирами бригад і їхніми підлеглими "прийняв усі необхідні" рішення щодо посилення оборони резервами, виділення додаткової кількості ракет, боєприпасів, засобів РЕБ і БПЛА.

"Упевнений, це допоможе нашим підрозділам успішно відбивати атаки противника і завдавати йому суттєвих втрат", – додав він.

Головнокомандувач зазначив, що "роль і місце офіцера за всіх часів були визначальними в досягненні успіху чи поразки на полі бою", і наголосив, що присутність командира відіграє вирішальну роль у підтримці високого рівня морально-психологічного стану серед підлеглих.

Тому Сирський вважає "неможливим" для українського командира роти чи батальйону "керувати боєм за кілька кілометрів від своїх підрозділів" й ухвалювати адекватні рішення на відстані, особливо коли "інтенсивність бойових дій зашкалює і є високий ризик для життя бійців".

Контекст:

В останні місяці російські окупанти вели штурмові дії на низці напрямків. Зокрема, у лютому 2024 року їм вдалося захопити Авдіївку Донецької області. Зараз напружені бої точаться за місто Часів Яр. Окупанти збільшили швидкість свого просування на авдіївському напрямку й можуть захопити тут кілька невеликих населених пунктів, заявили 26 квітня у британській розвідці.

Підрозділи сил оборони України перемістилися на нові рубежі на захід від Бердичів, Семенівки та Новомихайлівки Донецької області, на цих напрямках противник досяг певних тактичних успіхів, але оперативної переваги здобути не зміг, повідомив 28 квітня головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський. Водночас, за його словами, українським підрозділам вдалося просунутися в районі Велетенського Херсонської області та встановити контроль над островом Нестрига в дельті Дніпра.

Станом на лютий, як повідомляв президент України Володимир Зеленський, окупанти контролювали приблизно 26% території України. За даними Зеленського, Росія готує новий наступ у травні – червні. Щоб захиститися, а також самій розпочати новий наступ, Україні потрібно більше військової допомоги від союзників, підкреслив він.

Російські окупанти під час очікуваного літнього наступу, імовірно, зможуть виконати 10–15% своїх цілей, заявив 23 квітня командувач Нацгвардії України Олександр Півненко. Україну із середини травня чекає "досить важка" ситуація, але "армагеддон не відбудеться", вважає начальник ГУР МО Кирило Буданов.