Ракета Х-101, якою РФ ударила по "Охматдиту", має західні компоненти – Financial Times

Російська ракета Х-101, яка поцілила в "Охматдит", містила західні компоненти
Фото: Служба безпеки України / Telegram

Росіяни 8 липня вдарили по дитячій лікарні "Охматдит" ракетою Х-101, у складі якої були західні компоненти, що свідчить про успіх Кремля в ухиленні від санкцій. Про це 10 липня пише Financial Times.

Аналіз уламків ракети, якою били по Україні в січні, засвідчив наявність 16 електронних пристроїв західного виробництва – у снаряді виявили компоненти, які виготовили американські Texas Instruments, Analog Devices та Intel, а також швейцарська STMicroelectronics.

За даними FT, усі товари призначені для цивільного використання, деякі досить застарілі.

Проаналізувавши російські документи, видання з'ясувало, що електронні деталі купили на відкритому ринку 2023 року й імпортували у РФ через Китай.

В Офісі президента України дійшли висновку, що ракета Х-101 загалом може мати понад 50 деталей іноземного виробництва.

Контекст:

8 липня країна-агресор Росія здійснила масовану ракетну атаку на Україну. За даними Генштабу ЗСУ станом на ранок 9 липня, протягом доби терористи завдали по території України шести ракетних ударів із застосуванням 51 ракети36 удалося збити. Під ударами були Київ, Дніпро, Кривий Ріг, Слов'янськ і Краматорськ.

У столиці зафіксували значні пошкодження. Прямого удару зазнала, зокрема, будівля "Охматдиту". Також було влучання в житловий будинок у Шевченківському районі, один із під'їздів зруйновано. Частково зруйновано медичний центр Adonis у Дніпровському районі, бізнес-центр – у Солом'янському, житлову п'ятиповерхівку – в Голосіївському, економічний коледж – у Святошинському.

За підрахунками "Інтерфакс-Україна", російська ракетна атака на Київ стала наймасштабнішою для столиці за кількістю постраждалих і загиблих від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року. Окрім того, уперше від початку вторгнення в Києві за день зафіксовано руйнування в більшості адміністративних районів української столиці – семи з 10.

Зранку 10 липня ДСНС повідомила, що аварійно-рятувальні й відновлювальні роботи в Києві завершено. У столиці загинуло 33 людини, з них п'ятеро – діти. Також 121 людина постраждала, з них 10 – діти. 11 осіб врятовано.