Шольц вважає, що дебати про введення миротворців в Україну передбачають неповернення окупованих територій

За словами канцлера, треба почати "реальні переговори, а не нав'язаний мир"
Фото: EPA

Дебати про введення миротворчих військ в Україну зараз не на часі. Таку думку висловив канцлер ФРН Олаф Шольц в інтерв'ю RND, яке опублікували 8 лютого.

"Я вважаю такі дебати недоречними й передчасними. Це пов'язано з тим, що припускають, що Україна не отримає назад частини своєї території від [країни-агресора] Росії", – заявив Шольц.

Він наголосив, що не можна нічого вирішувати не в інтересах українського народу.

"По-перше, потрібно покласти кінець конфлікту й почати реальні переговори, а не нав'язаний мир. Лише тоді можна буде побачити, якими можуть бути майбутні гарантії безпеки України", – сказав канцлер.

За його словами, Україна в будь-якому разі матиме армію, за яку вона не зможе заплатити своїми силами, і тоді Києву фінансово допомагатимуть його союзники.

Про те, що Німеччина не підтримала ініціативи про розміщення в Україні десятків тисяч військових у разі укладення угоди про припинення вогню, 31 січня писала The Times із посиланням на дипломатичні джерела.

Контекст:

Після того, як президент Франції Еммануель Макрон у лютому 2024-го заявив про ймовірне скерування західних військ в Україну, в експертному середовищі й серед світових політиків розпочалося публічне обговорення цього питання. Частина лідерів підтримала ідею, зокрема Литва оголосила про готовність скерувати своїх військових інструкторів в Україну. Серед тих, хто відкидав таку можливість, був Шольц.

Нелегітимний президент Росії Володимир Путін 29 лютого погрожував "трагічними наслідками" тим західним державам, які наважаться на такий крок.

2 грудня "Радіо Свобода" з посиланням на невказаного високопосадовця НАТО повідомило, що уряди Франції та Великобританії розглядають варіант розміщення їхніх військових в Україні в разі досягнення домовленостей про припинення відкритої збройної агресії з боку Росії.

12 грудня віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції України Ольга Стефанішина сказала, що Україна готова до розміщення західних військ на своїй території.

14 січня 2025 року CNN повідомив, що західні союзники України активно обговорюють імовірність того, що країни НАТО могли б розгорнути війська для надання допомоги в демілітаризованій зоні в разі укладання відповідної мирної угоди. Водночас в Офісі президента закликали не мати ілюзій щодо миротворців в Україні.

21 січня президент України Володимир Зеленський заявив, що гарантії безпеки після війни, яку РФ розв'язала проти України, забезпечить щонайменше 200 тис. європейських миротворців. Однак європейські країни розглядають можливість скерування приблизно 40–50 тис. військових у разі ймовірного припинення вогню для підтримання миру, написала FT 23 січня.

В інтерв'ю Bloomberg Зеленський говорив, що до будь-яких миротворчих сил, розгорнутих в Україні, щоб бути ефективними, мають входити американські війська.