Сили оборони України звільнили селище в Донецькій області

ЗСУ встановили український прапор у звільненому селищі
Фото: 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців / Facebook (архів)

Сили оборони України звільнили селище Новоекономічне в Донецькій області. Про це 1 вересня повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

Генштаб опублікував відео штурму селища і повідомив, що його було звільнено.

У відео кажуть, що знадобилося два тижні, щоб ретельно пройти кожну вулицю. Це зробили штурмові групи полку "Скеля", повідомили в Генштабі ЗСУ.

31 серпня в центрі селища на напівзруйнованій будівлі було встановлено прапор України.

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків. Навесні того самого року українська армія деокупувала північ країни, восени – частини Харківської й Херсонської областей, зокрема Херсон.

У червні 2024 року російська армія почала вторгнення на півночі Харківської області, тривають бої за Вовчанськ. Із 6 серпня ЗСУ проводять операцію на території країни-агресора – у Курській області РФ. У травні 2025 року почалися бої в Сумській області, куди зайшли окупанти.

11 серпня 2025 року ексначальник штабу "Азову" Богдан Кротевич заявив, що ситуація в Донецькій області значно погіршилася, Покровськ і Мирноград "майже в оточенні", а Костянтинівка – у напівоточенні. Того самого дня аналітики проєкту DeepState повідомили, що окупанти активно просуваються в напрямку Добропілля.

14 серпня в ЗСУ поінформували, що ситуація на добропільському напрямку стабілізується, пізніше Генштаб ЗСУ повідомив про зачистку шести населених пунктів Донецької області на околицях Покровська. Покровський напрямок, згідно з даними Генштабу станом на ранок 1 вересня, є найгарячішим на фронті, інтенсивні бої також відбуваються на новопавлівському.