У британській розвідці пояснили причину більш ніж місячної паузи в ударах РФ авіацією по Україні
Росія й далі завдаватиме ударів по критично важливих точках в Україні за допомогою авіації, поки це дає можливість зробити наявність літаків та озброєнь. Про це йдеться у звіті британської розвідки, який опублікувало міністерство оборони Великобританії в соцмережі Х 22 березня.
У розвідці зазначили, що 21 березня Росія завдала першого за більш ніж місяць великого удару авіації дальньої дії по Україні. З моменту попереднього авіаційного удару по Києву минуло 44 дні.
"Цілком імовірно, що місячну паузу в ударах спричинили проблеми в управлінні й плануванні. Санкції, імовірно, обмежили можливість Росії дістати доступ до основних компонентів як літаків, так і ракет. Успіхи української ППО, які тривають, імовірно, також ускладнили планування російської місії", – ідеться в повідомленні.
Розвідка вважає, що Росія майже напевно й далі завдаватиме ударів по критично важливих точках в Україні, наскільки дадуть змогу літаки, екіпажі й запаси озброєння, намагаючись підтримувати тиск на український уряд і населення.
"Це симптом кампанії, що затягнулася, у якій тактична авіація, така як винищувачі й вертольоти, й далі надає обмежений вплив на загальний конфлікт", – зазначено в повідомленні.
Контекст:
21 березня росіяни випустили 29 крилатих ракет Х-101/Х-555 зі стратегічних бомбардувальників Ту-95МС, а також дві балістичні, усі їх збила ППО в межах Київської області.
За даними київської влади, уламки ракет упали у трьох районах столиці. За словами начальника КМВА Сергія Попка, таких атак не було 44 дні.
Уночі 22 березня російські окупанти масовано атакували Україну з використанням крилатих, балістичних ракет і дронів-камікадзе Shahed. Було випущено ракети Х-47 "Кинджал" із літаків МіГ-31К, ракети Х-101 із літаків Ту-95, ракети Х-22 з літаків Ту-22.
Загалом росіяни застосували 63 Shahed-136/131, 12 балістичних ракет "Іскандер-М", 40 крилатих ракет Х-101/Х-555, п'ять крилатих ракет Х-22, сім аеробалістичних ракет Х-47М2 "Кинджал", дві керовані авіаційні ракети Х-59, 22 зенітні керовані ракети С-300/С-400.