У ГУР розповіли деталі будови російського дрона "Гербера"
Російські дрони "Гербера", які активно використовують для перевантаження української ППО, виготовляють із фанери й пінопласту. Однак у будові цих безпілотників є компоненти іноземного виробництва. Про це 18 листопада повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України.
У ГУР зазначили, що окупанти збирають дрон на заводі в місті Єлабуга (Республіка Татарстан). "Гербера" імітує дрони Shahed-136, або "Герань-2".
Через використання фанери й пінопласту дрон у десятки разів дешевший за Shahed. Водночас наповнення безпілотника складається з компонентів іноземного виробництва, завезених із Китаю через посередників. Росіяни збирають "Гербери" за китайським прототипом виробництва Skywalker Technology Co, Ltd, розповіли в ГУР.
Безпілотники містять чипи й інші деталі виробництва Analog Devices і Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія) і XLSEMI (КНР), ідеться в повідомленні.
Дрон оснащено китайською камерою Topotek KHY10S90 і модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358. Двигун DLE60 – виробництва китайської Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd.
Улітку 2024 року ця компанія потрапила під санкції США за постачання деталей країні-агресору, додали в ГУР.
Контекст:
У Генштабі ЗСУ повідомляли, що тільки протягом жовтня окупанти випустили по Україні 2023 БПЛА. Загалом від початку 2024 року РФ запустила по території України 6987 ударних БПЛА, якими переважно цілилася по цивільній і критичній інфраструктурі.
Начальник управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат зазначав 2 листопада, що відсоток збивання російських Shahed не зменшився, але з ними летить іще "дещо, зліплене з гівна і палок".
7 листопада в коментарі CNN Ігнат повідомив, що приблизно половина російських дронів, які атакують Україну, – приманки.