У ГУР розповіли, як РФ модернізує Shahed та інші ударні дрони

Головне управління розвідки Міністерства оборони України на порталі War & Sanctions опублікувало дані про іноземні компоненти, які використовують у російському озброєнні, зокрема в ударних безпілотниках. Про це йдеться в релізі ГУР 18 лютого.
У відомстві розповіли, що з початку 2025 року зафіксували низку суттєвих змін у будові Shahed-136 ("Герань-2", "Гарпія"), а саме:
- новий вид бойової частини вагою 90 кг;
- польотний контролер, блок розподілення потужності й акумуляторну батарею перенесено з носової частини у хвостову;
- у конструкцію БПЛА встановлено додатковий баласт.
"На завадозахищеній восьмиканальній CRP-антені супутникової навігації з круговим розміщенням периферійних патч-антен виявлений стікер із маркуванням китайською й англійською мовами – Agricultural equipment parts, а також номером, що вказує на виробництво у 2024 році", – ідеться в повідомленні.
У ГУР розповіли, що спосіб виготовлення й колір корпусу цієї антени схожий на інші вузли й агрегати Shahed серії "Ы" виробництва Ірану та РФ, тому виявлений стікер, імовірно, використали для введення в оману щодо реального походження і призначення CRP-антени.
Окрім того, дедалі частіше країна-агресор Росія використовує продукцію виробництва Китаю як альтернативу компонентам зі США, ЄС та інших країн.
"Окрім восьмиканальних антен "Комета М8", у виробництві ворожих ударних безпілотників використовуються також нові російські 12-канальні CRP-антени "Комета", – ідеться в повідомленні.
У ГУР додали, що для зйомки й передавання відеозображення ураження цілі Росія використовує одноразові Telegram-боти й мініатюрну електронну обчислювальну машину Raspberry Pi, вебкамеру, 3G/LTE-модеми.
Контекст:
Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що 16 лютого країна-агресор Росія вперше атакувала Миколаїв модернізованим безпілотником Shahed, оснащеним 12-канальними антенами.