У Пентагоні назвали причину затримок у передаванні Україні засобів ППО, обіцяних у квітні
Сполучені Штати Америки передали Україні 67% засобів протиповітряної оборони, які обіцяли в межах пакету допомоги на $61 млрд, ухваленого у квітні, решта техніки була на ремонті. Про це 12 липня повідомив речник Пентагону Пет Райдер на брифінгу, який транслювало американське міноборони в YouTube.
Ідеться, зокрема, про передавання ракет Stinger і HAWK.
Речник Пентагону зазначив, що техніку, яка є на складах, Вашингтон одразу передає Києву.
"Якщо щось недоступно негайно тому, що потребує ремонту, ми ремонтуємо це якомога швидше, а потім одразу надсилаємо. [...] Разом із нашими союзниками й партнерами постачання стратегічної системи протиповітряної оборони, яку ми зобов'язалися надати на саміті НАТО, майже завершили", – сказав Райдер.
Також, за його словами, протягом минулого місяця Штати передали 83% критично важливих боєприпасів, зокрема, зенітні ракети GMLR до зенітного ракетного комплексу HIMARS, а також батарею Patriot і NASAMS.
Райдер додав, що США виконали 60% інших критичних зобов'язань щодо передавання засобів можливостей ведення вогню, зокрема бомб малого діаметра і 105-мм боєприпасів.
Контекст:
У липні на саміті НАТО президент США Джо Байден, зокрема, анонсував передання Україні п'яти стратегічних систем ППО.
18 серпня президент України Володимир Зеленський закликав США, Великобританію і Францію пришвидшити передання Україні обіцяних військових пакетів, зазначивши, що "у війни немає відпусток". За три дні президент наголосив на важливості того, щоб партнери "реально виконували зобов'язання".
25 серпня Зеленський заявив, що в України є домовленості щодо ППО, але вони досі на стадії виконання.
30 жовтня президент України повторив, що обіцяного Україна не отримала.