Великобританія не дозволяла Україні бити ракетами Storm Shadow по цілях на території Росії – The Telegraph

У Великобританії заявили, що не дозволяли Україні використовувати Storm Shadow для ударів по РФ
Фото: EPA

Україні не давали дозволу використовувати Storm Shadow для ударів по території Росії. Про це 11 липня повідомила газета The Telegraph із посиланням на джерела в міністерстві оборони Великобританії.

Уточнення зробили після заяви прем'єр-міністра Великобританії Кіра Стармера журналістам дорогою на саміт НАТО у Вашингтоні 9 липня. Тоді він наголосив, що Україна має сама вирішувати, як вона використовуватиме ракети, котрі надала Великобританія

Однак газета The Telegraph зазначає, що політика країни "не змінилася" і вона, попри заяви Стармера, не дозволяє Україні бити ракетами Storm Shadow по Росії.

Британські посадовці побоюються, що такий крок призведе до ескалації війни й може втягнути Великобританію в конфлікт із Росією.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи битиме Україна ракетами Storm Shadow по Росії, співрозмовник The Telegraph наголосив, що "цього не станеться". За словами джерел, Зеленському доведеться "шукати гарантії в іншому місці", перш ніж Україна зможе запустити Storm Shadow по території Росії.

Контекст:

Далекобійна авіаційна ракета класу "повітря – земля" Storm Shadow / SCALP EG – це спільна розробка Франції та Великобританії. Вона призначена для знищення укріплених наземних стаціонарних цілей. Ракета може проривати оборону потужних систем ППО, має бойову частину 450 кг і здатна летіти на понад 560 км.

2 травня тоді глава МЗС Великобританії Девід Кемерон заявляв, що Україна може використовувати британську зброю для ударів по російській території.

Президент України Володимир Зеленський в опублікованому 31 травня інтерв'ю The Guardian заявив, що Великобританія не дала на це "100% дозвілу". За його словами, Київ "двічі порушував це питання", але так і не дістав підтвердження від Кемерона. Зеленський припустив, що остаточне рішення Великобританії й інших партнерів залежить від консенсусу, причому вирішальне значення має позиція США.