Військових медиків не переводять у піхоту, як дехто інтерпретує – речник Генштабу ЗСУ

Лікарів військових госпіталів скеровуватимуть у відрядження в зону бойових дій, вони працюватимуть у стабпунктах, заявили у Генштабі. На фото – військовий медик надає допомогу солдату у стабпункті 72-ї бригади, 2023 рік
Фото: ЕРА

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський вирішив посилити медичні служби в зоні бойових дій, для цього залучать медичний персонал госпіталів медичних сил Збройних сил України. Про це речник Генерального штабу ЗСУ Дмитро Лиховій розповів у коментарі "Радіо Свобода" 1 листопада.

Лиховій уточнив, що медиків залучать лише на медичних посадах, вони працюватимуть у стабілізаційних пунктах бригад. Основне їхнє завдання – оперативна стабілізація поранених на місці. Посилити стабпункти медиками-фахівцями вирішили за запитом командирів, повідомив речник.

Він наголосив, що це робитимуть на ротаційній основі, тобто медиків скеровуватимуть у відрядження на фронт.

"Це загальноприйнята практика, коли відбуваються ротації різних структур оборони України між фронтом і тилом, – додав Лиховій. – Військових медиків не переводять у піхоту, як дехто інтерпретує. Військові медики і далі працюватимуть за своїм безпосереднім фахом, але у відрядженні на лінії фронту, і потім повернуться на своє основне місце служби".

Контекст:

Про рішення посилити стабпункти лікарями Генштаб ЗСУ повідомив 28 жовтня. У заяві наголошували, що медики працюватимуть за своїм безпосереднім фахом. "Лікаря не можна вивчити за місяць, такий фахівець повинен мати відповідний рівень освіти і професійного досвіду. Оскільки бойові дії зараз характеризуються високою інтенсивністю, у бойових частинах є потреба в таких спеціалістах", – ідеться в повідомленні.

Перед тим позафракційна народна депутатка Мар'яна Безугла заявила, що Генштаб розпорядився "перевести 1/5 медиків із військових госпіталів до піхотних бригад". Коментуючи реліз ГШ, вона написала, що "прямо зараз із військових госпіталів забирають як медиків, так і немедиків до різних бойових бригад. Якщо медику пощастить отримати посаду за фахом, він працюватиме медиком, якщо ж ні – піде в піхоту".

"І мали раніше численні випадки, коли медики опинялися на посадах піхотинців, не кажучи вже про інших фахівців. Це триває, але зараз має шанс досягти свого апогею", – стверджує депутатка.