"Зелена" енергетика рятує Одеську область від масових вимкнень – інвестори
"Зелена" енергетика України в разі її подальшого розвитку може ефективно замінювати енергетичні потужності, які було знищено чи пошкоджено внаслідок російських обстрілів, ідеться в заяві Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) у Facebook.
"Вітрові та сонячні електростанції в умовах значних проблем з обстрілами ТЕС і ГЕС подекуди досить ефективно замінюють втрачені потужності й підтримують енергозабезпечення різних регіонів України", – повідомляє асоціація.
Як зазначають учасники ринку, суттєво допомагає не застосовувати вимкнення поновна енергетика для міста Одеса й Одеського району.
"Саме в Одеській області та поруч із нею розташована велика потужність вітроенергетичних об'єктів, котрі побудували компанії як з українським, так і іноземним капіталом", – уточнили в асоціації.
В УВЕА зазначають, що ця ситуація якнайкраще демонструє потребу для держави робити все, щоб розвивати розподілену "зелену" генерацію, яку ворогу знищити буде набагато складніше. УВЕА наполягає на подальшій підтримці інвесторів у поновну енергетику з боку держави, оскільки цей напрям може забезпечити дуже швидке й ефективніше відтворення втрачених через обстріли енергетичних потужностей.
"Відновлення та ремонт ГЕС і ТЕС займає значно більше часу й коштів. Та навіть після цього такі об'єкти залишатимуться під ризиком концентрованого обстрілів і повторного швидкого знищення чи пошкодження на дуже тривалий період", – резюмували інвестори.
Контекст:
Уночі 22 березня російські окупанти масовано атакували Україну з використанням крилатих, балістичних ракет і дронів-камікадзе Shahed. Командувач ПС ЗСУ Микола Олещук повідомив, що сили оборони знищили 92 повітряні цілі окупантів зі 151, зокрема 35 крилатих ракет, дві авіаційні ракети і 55 дронів Shahed.
За словами прем'єра Дениса Шмигаля, окупанти атакували Харківську, Запорізьку, Дніпропетровську, Сумську, Полтавську, Одеську, Вінницьку, Хмельницьку, Івано-Франківську, Львівську й Миколаївську області, є серйозні руйнування інфраструктури.
Унаслідок російського обстрілу було уражено приблизно 20 підстанцій, електростанції, зокрема ДніпроГЕС, розповів глава Кабміну. Було пошкоджено всі блоки Бурштинської ТЕС в Івано-Франківській області й Ладижинської ТЕС у Вінницькій області, інформував Сахарук.
Уночі 29 березня окупанти завдали нового масованого удару по енергетиці України "Кинджалами", балістикою, крилатими, авіаційними ракетами і дронами. Постраждало щонайменше шестеро людей, під ударом було 10 областей, проінформував міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко. Загалом під час відбиття масованого удару окупантів уночі 29 березня було знищено 84 повітряні цілі з 99, повідомив командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук.
Окупанти внаслідок удару пошкодили ГЕС і ТЕС у центрі й на заході України, у Дніпропетровській області вранці 29 березня застосовували графік аварійних вимкнень, у Харківській – графіки погодинних вимкнень, додали в "Укренерго".
Унаслідок ударів по об'єктах генерації у Дніпропетровській, Черкаській і Кіровоградській областях є пошкодження обладнання, заявили в Міністерстві енергетики України.
Україна після повітряної нічної атаки РФ імпортує електроенергію із п'яти країн – Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови, розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль. "Енергосистема цілісна, але ситуація дуже непроста. Є проблеми з електропостачанням у низці регіонів", – розповів він.
Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук сказав, що внаслідок останніх атак на енергетичну інфраструктуру України РФ завдала пошкоджень майже всім теплоелектростанціям групи.