"Знаєте, як цікаво сталося з великими десантними кораблями РФ?" Плетенчук розповів, у чому полягав план сил оборони України

Ремонт уражених ВДК, зокрема "Оленьогірського гірника", виявився для окупантів дуже складним процесом, зазначив Плетенчук.
Фото: Вертикаль / Telegram (архив)

У російських окупантів були труднощі з відновленням їхніх великих десантних кораблів, тому українські захисники намагалися завдавати ударів по щойно відремонтованих ВДК противника. Про це спікер Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук розповів в інтерв'ю "РБК-Україна", яке опублікували 17 червня.

Спікер підтвердив, що офіційно окупанти втратили 28 кораблів і катерів.

"Ще понад 10 одиниць у них були в ремонті. Але багато з тих кораблів, які зараз у них у строю, теж отримували пошкодження. Наприклад, обидва фрегати – "Адмирал Эссен" і "Адмирал Макаров". Значна частина кораблів противника вже познайомилася і з дронами, і з ракетами", – наголосив він.

Плетенчук зазначив, що деякі з російських кораблів уже відновили, але частина "стоїть на ремонтах досі", а деякі окупанти ще довго відновлюватимуть через серйозні пошкодження.

"Знаєте, як цікаво сталося з великими десантними кораблями [РФ]? Ми дочекалися, поки вони їх привели до ладу, і після цього вдарили", – поділився спікер.

За його словами, задум ЗСУ був пов'язаний із тим, що ремонтувати свої ВДК окупантам було "надскладно".

"Тому що це 775-й проєкт, вони польського виробництва. А поляки, зрозуміло, відмовляються їх обслуговувати", – пояснив представник ВМС ЗСУ.

За даними спікера, росіяни в обхід санкцій намагалися купувати якісь деталі для кораблів або їхні замінники.

"Тому я не думаю, що вони зараз будуть поспішати з ремонтом цих [знову пошкоджених] ВДК", – сказав Плетенчук.

Контекст:

Після серії успішних атак сил оборони України по ЧФ РФ Плетенчук повідомляв 26 березня, що у РФ залишилося у строю п'ять великих десантних кораблів у Чорному морі.

Станом на 22 червня, за даними Генштабу ЗСУ, російські окупанти від початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року втратили в Україні 28 кораблів і катерів та один підводний човен.