ЗСУ відбили 20 атак під Авдіївкою і знищили важливий об'єкт противника. Втрати РФ за добу – 860 окупантів і літак – Генштаб ЗСУ

У Генштабі ЗСУ скоригували дані про втрати противника
Фото: EPA

Упродовж минулої доби на семи напрямках фронту сталося 95 бойових зіткнень між українськими військовими й російськими окупантами. Про це 5 травня в ранковому зведенні у Facebook повідомив Генштаб ЗСУ.

"Ворог завдав п'яти ракетних і 69 авіаційних ударів, здійснив 74 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ і населених пунктах. Під артилерійським вогнем було понад 110 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей", – ідеться у зведенні.

Зі свого боку, протягом доби авіація сил оборони України завдала ударів по семи районах зосередження особового складу, трьох пунктах управління, трьох зенітних ракетних комплексах та одному складу боєприпасів противника. Підрозділи українських ракетних військ завдали ударів по одному пункту управління, одному району зосередження особового складу, одній станції радіолокації та ще по одному важливому об'єкту противника.

На куп'янському напрямку українські воїни відбили 12 атак неподалік населених пунктів Синьківка, Піщане, Кислівка Харківської області, Стельмахівка, Берестове Луганської області, на лиманському відбито дев'ять атак РФ біля Серебрянського лісництва в Луганській області й Тернів у Донецькій області.

На бахмутському напрямку ЗСУ відбили 12 атак окупантів поблизу населених пунктів Білогорівка Луганської області, Спірне, Роздолівка, Новий, Кліщіївка, а також на південь від Іванівського у Донецькій області.

"На авдіївському напрямку нашими захисниками відбито 20 атак у районах населених пунктів Новоолександрівка, Сокіл, Новопокровське, Уманське Донецької області", – зазначили у Генштабі ЗСУ.

Там додали, що на новопавлівському напрямку сили оборони й далі стримують ворога біля населених пунктів Красногорівка, Георгіївка, Парасковіївка, Водяне та Урожайне Донецької області, де ворог 15 разів намагався прорвати оборону наших військ.

На оріхівському напрямку ворог п'ять разів атакував позиції ЗСУ в районах на південь від Новодарівки, Старомайорського Донецької області та Роботиного Запорізької області.

"На херсонському напрямку ворог не відмовляється від наміру вибити наші підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра. Так, протягом минулої доби, здійснив 10 безуспішних атак на позиції наших військ", – підсумували в Генштабі ЗСУ.

Загальні втрати російських окупантів, за даними Генштабу ЗСУ, станом на ранок 5 травня сягнули приблизно 474 260 військових (+860 за останню добу), 14 179 бойових броньованих машин (+18), 7375 танків (+9), 12 212 артсистем (+21), 1057 РСЗВ (+1), 790 засобів ППО (+2), 349 літаків (+1), 325 вертольотів і тисячі одиниць іншої техніки.

У Генштабі звернули увагу, що через постійне надходження уточнених розвідувальних даних виникла потреба коригування деяких позицій загальних втрат противника. Це торкнулося бронемашин, артилерійських систем, РСЗВ, крилатих ракет, автомобільної техніки та спеціальної техніки.

"Загальна цифра скоригована, а втрати на добу подаються у звичайному режимі", – пояснили військові.

Контекст:

Упродовж останніх місяців російські окупанти вели штурмові дії на низці напрямків. Зокрема, у лютому 2024 року їм удалося захопити Авдіївку Донецької області. Наразі напружені бої тривають за місто Часів Яр. Окупанти збільшили швидкість свого просування на авдіївському напрямку й можуть захопити тут кілька невеликих населених пунктів, заявили 26 квітня у британській розвідці.

Підрозділи сил оборони України перемістилися на нові рубежі на захід від Бердичів, Семенівки та Новомихайлівки Донецької області, на цих напрямках противник досяг певних тактичних успіхів, але оперативної переваги здобути не зміг, повідомив 28 квітня головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський. Водночас, за його словами, українським підрозділам удалося просунутися в районі Велетенського Херсонської області й установити контроль над островом Нестрига у дельті Дніпра.

Станом на лютий, як повідомляв президент України Володимир Зеленський, окупанти контролювали приблизно 26% території України. За даними Зеленського, Росія готує новий наступ у травні – червні. Щоб захиститися, а також самій розпочати новий наступ, Україні потрібно більше військової допомоги від союзників, підкреслив він.

Російські окупанти під час очікуваного літнього наступу, можливо, зможуть виконати 10–15% своїх цілей, заявив 23 квітня командувач Нацгвардії України Олександр Півненко. На Україну із середини травня чекає "досить важка" ситуація, але "армагеддону не відбудеться", вважає начальник ГУР МО Кирило Буданов.