1,6 млрд людей залишаться без засобів для існування через продовження карантину – ООН

Найсильніше економічні наслідки пандемії вдарять по неформальному сектору економіки
Фото: EPA

У Міжнародній організації праці вважають, що 305 млн осіб у світі втратять роботу, якщо влада країн продовжуватиме ізоляцію.

Експерти Міжнародної організації праці заявили, що приблизно 1,6 млрд людей на всій планеті може опинитися на межі виживання, якщо карантинні заходи проти COVID-19 продовжать найближчим часом. Про це повідомляє Центр новин ООН.

За інформацією експертів, приблизно 1,6 млрд людей втратять засоби до існування, а орієнтовно 305 млн осіб втратить роботу, якщо влада в різних країнах продовжуватиме ізоляцію.

Найсильніше економічні наслідки пандемії вдарять по неформальному сектору економіки, позбавивши ринок праці майже половини усієї світової робочої сили, зазначили в організації.

Перший місяць кризи призвів до втрати такими працівниками в усьому світі в середньому 60% доходів, в Африці – 81%, в Азійсько-Тихоокеанському регіоні – 21,6%, у Європі та Центральній Азії – 70%. На думку експертів МОП, без альтернативних джерел доходу ці люди та їхні родини не зможуть вижити.

За оцінками експертів МОП, у всьому світі понад 436 млн підприємств зіткнулося з ризиками серйозних збоїв роботи, серед них 232 млн працюють в оптовій та роздрібній торгівлі, 111 млн – в обробній промисловості, 51 млн – у сфері готельного та продовольчого обслуговування, 42 млн – у сфері нерухомості.

Міжнародна організація праці закликала країни підтримати працівників і підприємства з найбільш постраждалих секторів економіки, особливо в секторі малого бізнесу.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

За даними американського Університету Джонса Гопкінса, коронавірусом у світі заразилося понад 3,14 млн осіб, понад 218,5 тис. з них померли, а майже 950 тис. – вилікувалося.