Апеляційний суд Києва скасував арешт акцій "Укртелекому"
Рішення Апеляційного суду Києва про скасування арешту акцій "Укртелекому" оскарженню не підлягає.
Апеляційний суд Києва скасував арешт акцій телекомунікаційного оператора компанії "Укртелеком". Про це йдеться в ухвалі суду, опублікованій на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.
"Апеляційні скарги... в інтересах ТОВ "ЕСУ", ВАТ "Укртелеком" – задовольнити", – ідеться в тексті судового рішення.
Представник ТОВ "ЕСУ" подав апеляцію на рішення слідчого судді Печерського районного суду Києва від 11 квітня, яким було накладено арешт на 92, 7906% акцій "Укртелекому".
Апелянт посилається на відсутність підстав для застосування цього заходу забезпечення кримінального провадження стосовно ТОВ "ЕСУ", оскільки посадовим особам зазначеного товариства не повідомлено про підозру.
Крім того, на думку представника ТОВ "ЕСУ", клопотання про арешт майна подано особою, яка не має відповідних процесуальних повноважень. Апелянт посилається на положення ст. 64-2 Кримінального процесуального кодексу України, відповідно до якої з клопотанням про накладення арешту на майно третьої особи може звернутися тільки прокурор, однак клопотання про арешт майна ТОВ "ЕСУ" подав слідчий, а не прокурор.
Також представник "ЕСУ" вказав, що розгляд клопотання про арешт акцій відбувся без попередження власника майна або його представників.
Колегія суддів Апеляційного суду вирішила, що орган досудового розслідування не мав достатніх підстав ініціювати арешт майна "Укртелекому", оскільки жодній особі в межах зазначеного кримінального провадження не було повідомлено про підозру.
Отже, суд повною мірою задовольнив скаргу "ЕСУ" і скасував арешт акцій "Укртелекому".
Рішення суду оскарженню не підлягає.
Фонд держмайна України (ФДМУ) у травні 2011 року продав 92,79% акцій "Укртелекому" українській "дочці" австрійської компанії EPIC – фірмі ЕСУ – за 10,5 млрд грн. Потім ЕСУ перепродала цей актив групі СКМ Ріната Ахметова.
У 2015 році спеціальна парламентська комісія з питань приватизації виступила з ініціативою провести перевірку законності передавання у приватну власність низки українських компаній, зокрема "Укртелекому". Після цього СКМ зробила спеціальну заяву, у якій ішлося, що група є добросовісним покупцем "Укртелекому".
Служба безпеки України заявляла, що екс-президент України Віктор Янукович і його наближені у протиправний спосіб внесли зміни до державного бюджету, унаслідок чого було незаконно профінансовано будівництво виділеної телекомунікаційної мережі спеціального зв'язку, що обійшлося державі у 220 млн грн. "Дочка" "Укртелекому", компанія "ТриМоб", першою в Україні здобула ліцензію на право надання послуг мобільного зв'язку 3G.
У 2016 році "Укртелеком" вів переговори про продаж "ТриМобу" компанії Vodafone. Однак ФДМУ був проти угоди, оскільки вона суперечила договору, укладеному на продаж 92,79% акцій "Укртелекому" фірмі ЕСУ.
У березні 2017 році ФДМУ почав підготовку документів, необхідних для повернення акцій "Укртелекому" у державну власність.
13 квітня генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури про арешт акцій компаній "Укртелеком" і "ТриМоб".