Через схеми у податковій та митниці Україна щороку втрачає $8 млрд. А потім ми йдемо брати в борг у МВФ $5 млрд – економіст Атаманюк
За надання кожного траншу Міжнародний валютний фонд "ґвалтує" правову систему України. Таку думку в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" висловив генерал-майор податкової поліції, колишній перший заступник начальника Головного управління податкової міліції Державної податкової служби України, економіст Юрій Атаманюк.
Через схеми в українській податковій та митниці країна щорічно втрачає $8 млрд, сказав в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" генерал-майор податкової поліції, колишній перший заступник начальника Головного управління податкової міліції Державної податкової служби України, економіст Юрій Атаманюк.
"Через схеми на податковій і митниці ми щороку втрачаємо приблизно 200 млрд грн, а це $8 млрд. Ми самі дозволяємо комусь красти гроші, щоб піти й узяти в борг $5 млрд, і щоб за це зґвалтували правову систему нашої країни? Це державна політика?" – зазначив Атаманюк.
Податкову перетворили на бізнес-проєкт. Такого ще не було в історії України – економіст Атаманюк. Читайте повну версію інтерв'ю
МВФ і Україна досягли угоди за програмою stand-by 21 травня. До кінця року, за даними Національного банку України, Київ може отримати до $3,5 млрд, а загальний обсяг програми становить $5 млрд. Рада директорів МВФ планує схвалити фінансування в межах програми stand-by на засіданні 9 червня.
Офіційно меморандуму про співпрацю України і МВФ поки не опубліковано. За повідомленнями ЗМІ, для одержання траншів Київ повинен буде виконати ще низку умов – так званих структурних маяків, які можна розділити на п'ять блоків: енергетичний, банківсько-фінансовий, фіскальний, судовий і антивірусний, пов'язаний із пандемією коронавірусу.
4 червня спікер Міжнародного валютного фонду Джеррі Райс заявив, що МВФ має намір надати допомогу Україні під час кризи.