ДБР провело обшуки в Держфіскальній службі через справу "Філіп Морріс" – ЗМІ
12 липня Державне бюро розслідувань вилучало в Державній фіскальній службі документи, пов'язані з підписанням мирової угоди з компанією "Філіп Морріс", повідомило видання "НВ Бізнес".
У Державній фіскальній службі минулого тижня Держбюро розслідувань провело обшуки для вилучення документів, пов'язаних із підписанням мирової угоди з компанією "Філіп Морріс", повідомило видання "НВ Бізнес" із посиланням на своє джерело у правоохоронних органах.
"Обшуки стосуються справи про підписання мирової угоди між державою і тютюновою компанією "Філіп Морріс", – сказав співрозмовник.
Видання нагадало, що у 2015 році компанія використовувала спеціальний митний режим: Харківська митниця ДФС звільнила її від ввізного мита та інших податків на імпорт сировини, продукція з якого надалі йшла на реекспорт.
Строк угоди сплив у березні 2016 року, до того часу "Філіп Морріс" реекспортував продукції на €87 млн. Головне управління Державної фіскальної служби в Харківській області ініціювало податкову перевірку, за підсумками якої компанія одержала податкові повідомлення-рішення на 635 млн грн: у цю суму ввійшли донарахування за ввізним митом, додатковим ввізним митом, ПДВ, штрафи та пеня, інформує "НВ Бізнес".
На початку грудня 2018 року уряд зобов'язав в.о. голови ДФС Олександра Власова підписати з компанією мирову угоду.
"Підписання та виконання мирової угоди повністю відповідає законодавству України, а також міжнародним зобов'язанням України в рамках угод про захист інвестицій між Україною та США, а також Україною та Швейцарською Конфедерацією. Вона продемонструвала готовність уряду і ДФС сприяти поліпшенню бізнес-клімату в Україні", – цитує видання директорку із зовнішніх зв'язків "Філіп Морріс Україна" Наталію Бондаренко.
У ДБР повідомили, що разом із СБУ провели обшуки в керівництва ДФС, у Головному управлінні ДФС у Харківській області та на Харківській митниці.
"За попередньою інформацією, чиновники не здійснювали митного контролю за товарами одного з великих міжнародних виробників тютюнової продукції. Окрім того, керівництвом ДФС України прийнято рішення про скасування фінансових санкцій стосовно згаданого товаровиробника. Через ці дії державний бюджет, можливо, недоотримав кошти в сумі приблизно 630 млн грн", — заявили у пресслужбі Держбюро розслідувань.
Кримінальне провадження відкрито за ч. 2. ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість, яка призвела до тяжких наслідків).