Директор енергетичних програм Центру Разумкова: Щоб забезпечити Луганську ТЕС газом, потрібно або підвищити ціну на електроенергію, або знизити тариф "Укргідроенерго"
Ситуація на Луганській ТЕС критична, бо її тариф розраховували, з огляду на вартість не газу, а вугілля, транспортування якого заблокувала Росія, заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), може врятувати від відімкнення електроенергії підконтрольну Україні частину Луганської області, заявив директор енергетичних програм Центру імені Разумкова Володимир Омельченко в коментарі УНІАН.
"Я думаю, що дійсно тут є два варіанти. Перший варіант – це просто переглянути оптово-роздрібну ціну в бік збільшення. Це один із варіантів. Інший варіант – це подивитися можливості зниження тарифу "Укргідроенерго", як вони виконують інвестиційні програми. Це дві опції, які, на мій погляд, НКРЕКП має розглянути для того, щоб вирішувати критичну ситуацію з роботою Луганської теплової електростанції. Я думаю, що це був би абсолютно логічний крок, щоб на осінньо-зимовий період, коли особливо чутлива ситуація із закупкою енергоносіїв, мабуть, доцільно переглянути тариф для "Укргідроенерго" й інвестиційні програми відстрочити на більш віддалений період. Я вважаю, що це теж може бути одна з основних опцій вирішення проблеми. Я не кажу, що це найкраща опція, але одна з опцій, це теж повинно розглядатися НКРЕКП", – вважає Омельченко.
Він підкреслив, що тариф ТЕС розраховували, з огляду на вартість вугілля, але вона буде змушена перейти на дорожчий газ.
"Хоч і кажуть деякі експерти, що вартість вугілля дуже висока, за так званою формулою "Роттердама", але якщо закуповувати для теплових електростанцій газ, то це вийде значно дорожче. Якщо ми візьмемо, що для Луганської ТЕС необхідно щомісячно 60 млн м&³3; газу, це виходить понад 700 млн грн", – підрахував директор енергетичних програм Центру Разумкова.
Луганська ТЕС розташована недалеко від окупованого Луганська, у місті Щастя, яке 2014 року звільнили від проросійських формувань. Бойовики періодично обстрілюють місто.
Підприємству не вистачає вугілля через блокаду Росією єдиної залізничної гілки, тому воно буде змушене перейти на газ, що підвищить вартість електроенергії більше ніж утричі, розповів 31 жовтня заступник голови Луганської військово-цивільної адміністрації Юрій Клименко. Постачання вугілля з боку Росії припинили, останнє відвантаження 6,8 тис. тонн антрациту було 11 жовтня. Клименко зазначив, що через цю ситуацію можуть виникнути проблеми з електропостачанням регіону.
Запаси вугілля на ТЕС скоротилися до критичних 7 тис. тонн, цього вистачить на чотири доби роботи, пише УНІАН. Агентство повідомило, що 31 жовтня Кабінет Міністрів рекомендував НКРЕКП встановити додатковий платіж для "Східенерго", щоб покрити зростання витрат Луганської теплової електростанції до відновлення постачання вугілля.