До всіх робочих кредитів можна застосовувати пільговий режим на період карантину – НБУ
Перша заступниця голови Нацбанку України Катерина Рожкова закликала комерційні банки забезпечити "реальні підходи до реструктуризації" за кредитами.
До всіх кредитів, які були робочими і які обслуговували станом на вечір 7 березня, "можна застосовувати пільговий режим на період карантинних заходів". Про це заявила перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова 18 березня на зустрічі із представниками найбільших українських банків, повідомляє пресслужба регулятора.
"Це не матиме негативного впливу на капітал банку. Клієнти нервуються і просять реальних підходів до реструктуризації. Починайте роботу вже зараз. Підхід може бути індивідуальним у випадку з корпоративними позичальниками та стандартним у випадку з роздрібними клієнтами. Особливим має бути підхід і до тих галузей, які через карантин повністю втрачають доходи і сьогодні не працюють, та до населення, яке в результаті карантинних заходів та призупинення роботи окремих компаній тимчасово не працює", – підкреслила Рожкова.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними ВООЗ, станом на вечір 18 березня коронавірусом інфіковано 207 855 людей у понад 160 країнах, 8648 осіб померли. Найбільша кількість хворих – у Китаї, Італії та Ірані.
В Україні станом на 19 березня підтверджено 16 випадків зараження коронавірусом: 10 із них – у Чернівецькій області, по два – у Києві та Київській області, по одному – у Донецькій та Житомирській областях; двоє хворих померли (по одному в Чернівецькій та Житомирській областях).
Із 12 березня в Україні через епідемію заборонили масові заходи і зачинили навчальні заклади. Окрім того, у ніч на 16 березня Україна цілковито заборонила в'їзд на територію країни іноземним громадянам, із 17 березня зупинила авіаційне сполучення з іншими країнами, а із 18-го – зупинила внутрішні пасажирські перевезення. У багатьох містах також зачинили торговельні центри, магазини (окрім продуктових та аптек), ресторани, кав'ярні й бари, спортивні зали, салони краси та нічні клуби. Обмежувальні заходи триватимуть щонайменше три тижні – до 3 квітня.
17 березня Верховна Рада ухвалила кілька законів, спрямованих на мінімізацію негативних наслідків епідемії та карантину. Зокрема, парламент заборонив штрафувати за порушення податкового законодавства з 1 березня по 30 квітня 2020 року, установив мораторій на документальні та фактичні перевірки із 18 березня до 18 травня 2020 року, а також продовжив до 1 липня цього року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи. Окрім того, Рада заборонила застосовувати пені, штрафи й інші санкції за прострочення за кредитами.