Економічні збитки від карантину в Україні становлять $53,5 млрд – Милованов
Згідно з підрахунками Київської школи економіки, "вартість урятованих карантином людських життів" становить $54 млрд, написав колишній міністр розвитку економіки України Тимофій Милованов.
Економічні збитки від запровадження карантину в Україні становлять $53,5 млрд. Про це у Facebook повідомив ексміністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, президент Київської школи економіки Тимофій Милованов, посилаючись на підрахунки КШЕ.
"Київська школа економіки порахувала чистий ефект від впровадження карантину. Він невеликий – усього $500 млн. Економічні втрати від карантину – $53,5 млрд, а вартість урятованих людських життів – $54 млрд", – написав Милованов.
На його думку, ці підрахунки доводять, що з "людської, моральної та навіть політичної точки зору карантин повністю виправданий", хоча аргументи надають і прихильникам, і супротивникам обмежень.
"Хто правий? Тут є такий делікатний момент. Нульовий ефект є, тільки якщо ми знаходимося в "чорному сценарії". Це коли вірус не має сезонності і швидкість його поширення влітку буде така сама, як узимку. Якщо ж вірус стане влітку менш агресивним, то економічні втрати від карантину будуть значно більше, ніж вартість урятованих людей, бо за менш агресивного вірусу буде менше хворих і померлих. Ми з'ясуємо, в якому сценарії ми знаходимося, і через кілька тижнів надамо оновлені розрахунки", – зазначив Милованов.
Він додав, що після цього стане зрозуміло, "чи був виправданий такий жорсткий карантин, чи це було політичною помилкою, яка нанесла значної шкоди економіці України".
Отже, згідно з розрахунками Київської школи економіки, економічні збитки від карантину становлять 1,43 трлн грн, це більш ніж третина обсягу реального ВВП України за 2019 рік (3,97 трлн грн). Водночас в уряді прогнозували, що за підсумками 2020 року ВВП України впаде на 4,8%. Жодних деталей про методику розрахунку збитків Милованов не навів.
Карантин в Україні діє з 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили торгові центри, магазини (крім продуктових та аптек), ресторани, кафе, спортивні зали, салони краси, а також обмежили роботу транспорту. У Києві, Харкові та Дніпрі 17 березня закрили метро.
З 11 травня в Україні розпочалося пом'якшення карантину. 20 травня Кабмін запровадив адаптивний карантин до 22 червня: регіональна влада зможе послаблювати обмежувальні заходи в разі поліпшення епідемічної ситуації.
Станом на 22 травня в Україні загальна кількість інфікованих коронавірусом сягнула 20 148 осіб, 588 із них померли, 6585 одужали.