Фармацевтика увійшла в топ-5 галузей за інтенсивністю інвестицій – дослідження
За рівнем інтенсивності інвестицій фармацевтика ділить друге місце з телекомунікаціями, незначно поступаючись харчовій промисловості. У топ-5 галузей також увійшли агропромисловий комплекс та нафтоперероблення. Про це свідчать результати дослідження, які підготувала компанія Top Lead.
На кожні 100 грн доданої вартості в українській фармацевтиці припадає 19 грн капітальних інвестицій. Це один із найвищих показників серед галузей економіки України, ідеться в інфографічному довіднику "Фармацевтика України 2019", який підготувала компанія Top Lead за підтримки фармацевтичної фірми "Дарниця", юридичної фірми Aequo і Торгово-промислової палати України.
За рівнем інтенсивності інвестицій фармацевтика ділить друге місце з телекомунікаціями, незначно поступаючись харчовій промисловості (20 грн інвестицій на 100 грн доданої вартості). У топ-5 галузей також увійшли агропромисловий комплекс (17 грн) і нафтоперероблення (14 грн).
"Обсяг інвестицій у фармвиробництво ще не досяг докризового рівня. Але рівень інтенсивності інвестицій є вищим, ніж у середньому по галузях економіки України", – зауважують автори дослідження.
У 2014 році обсяг капітальних інвестицій в українське фармвиробництво становить $118 млн, у 2016 році він знизився до $63 млн, а в 2018 році – зріс до $88 млн.
У дослідженні також наголошують, що у фармацевтичній галузі працює лише 0,15% усіх працевлаштованих українців, але водночас вони забезпечують 0,83% ВВП України.
"Українська фарма має колосальний потенціал. Ринок зростатиме не лише кількісно, але й якісно. Ми шукаємо зарубіжних стратегічних партнерів, щоб отримати доступ до сучасних інноваційних технологій. Ведемо переговори з державою, щоб узяти участь у держпрограмах по розробці нових препаратів", – прокоментував голова виконавчої ради керівної компанії ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця" Дмитро Шимків.
Агентство "Інтерфакс-Україна" повідомляло, що середньорічний темп зростання аптечного ринку ліків в Україні протягом останніх трьох років становив 11%.