Фінансова допомога Україні залежить від її реформ в економіці – віце-президент Єврокомісії Шефчович
На темі реформ в економіці буде зосереджено дискусію представників місій Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду, які прибудуть до Києва цього тижня, з українською владою, зазначив віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович.
Одержання фінансової допомоги від Європейського союзу та Міжнародного валютного фонду (МВФ) залежить від успіху українських реформ в економіці. Про це 20 травня на брифінгу в Києві заявив віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович, повідомляє УНН.
Він був присутнім на інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського.
"У нового президента буде дуже швидкий початок, тому що вже цього тижня до України прибуває місія МВФ і ЄС, де дискусія зосередиться на реформах у сфері економіки. Ми всі віримо, що ці переговори будуть успішними, оскільки саме від успіху цих реформ залежить можливість того, чи буде програма МВФ і, відповідно, чи зможе Євросоюз надати Україні допомогу в рамках програми макрофінансової допомоги", – сказав Шефчович.
За його словами, така програма "надзвичайно важлива для фінансової стабільності України".
Однією з умов надання Україні другого траншу макрофінансової допомоги від ЄС на суму €500 млн була реформа у сфері енергетики, зокрема запуск конкурентного ринку електричної енергії, що є одним із зобов'язань України перед Євросоюзом.
23 квітня представники ЄС, ЄБРР, Європейської енергетичної спільноти, Європейського інвестиційного банку та USAID в Україні заявили, що стурбовані гальмуванням запуску нового ринку електроенергії.
19 жовтня 2018 року МВФ і влада України домовилися про нову програму співпраці у форматі stand-by на загальну суму $3,9 млрд. У МВФ заявили, що перегляд програми проводитимуть щопівроку. Україна одержала перший транш у розмірі $1,4 млрд за новою програмою 21 грудня.
У НБУ прогнозують, що наступний транш від МВФ Україна одержить у червні.
У травневому дослідженні ринків Європи американського фінансового холдингу JP Morgan ідеться, що сфокусованість української влади на популізмі через парламентські вибори, які відбудуться восени, і невиконання низки головних рекомендацій МВФ не дадуть Україні у 2019 році одержати транш за програмою stand-by.