Голова Луганської ОДА заявив, що поки зниженню ціни на газ для Луганської ТЕС немає альтернативи
Луганська ТЕС за відсутності вугілля може працювати на газі, але з нинішніми цінами вартість виробництва електроенргії зростає в 1,8 раза, зазначив голова Луганської облдержадміністрації Віталій Комарницький.
У Луганській області почнуться віялові вимкнення електроенергії, якщо ситуацію на Луганській ТЕС не вдасться вирішити, заявив голова Луганської облдержадміністрації Віталій Комарницький, пише "Деловая столица". Щоб електростанція і далі забезпечувала електроенергією область необхідно знизити для неї ціну газу, зазначив він, оскільки працювати на вугіллі зараз підприємство не може через блокування постачання з боку Росії.
"Станція, якщо не на вугіллі, може працювати на мазуті й газі. Але мазуту немає, і він ще дорожчий, залишається один варіант – газ. Станція може працювати на газі, але питання економіки, чи буде рентабельність. В 1,8 раза ціна кіловата на газі вища, ніж ціна кіловата на вугіллі, – повідомив він. – Це справді надзвичайна ситуація. На цьому етапі здається, що цю ситуацію перекидають на приватну компанію... Для споживача Луганщини іншого джерела отримання електроенергії, ніж ТЕС у місті Щастя (Луганська ТЕС), немає".
Запуск нової підстанції Кремінна може вирішити ситуацію з електропостачанням, додав голова області.
"Укренерго" займається будівництвом Кремінної підстанції та нової лінії електропередач. Закінчення робіт за проєктом – перше півріччя 2020 року. Коли ми закінчимо проєкт, тоді область буде в єдиній системі "Укренерго", буде можливим перетікання електроенергії з інших регіонів. На цьому етапі ми відірвані від великої мережі, є перемичка з Харківською областю, але вона забезпечує область максимум на 41–42% під час максимального завантаження. Якщо нам потрібно 230 МВт, то 90 МВт ми матимемо, а більше ні. Єдине безперебійне джерело електроенергії в Луганській області, що дає змогу отримувати стабільно електроенергію, – Луганська ТЕС", – підкреслив він.
Постачати вугілля на ТЕС можна буде з території України, тільки коли буде побудовано залізничну гілку, зазначив Комарницький.
"Будівництво залізниці – це довгострокова програма, вона в моїй програмі "10 пріоритетів". Наразі дорогу з'єднано з Російською Федерацією, але з українською залізницею з'єднання немає. РФ заблокувала постачання вугілля на Луганську ТЕС, а з боку України доправити вугілля неможливо – цю ділянку відірвано від залізниці України. Стоїть питання обов'язково побудувати дорогу. Зараз ми уклали договір із Харківським інститутом, техніко-економічні показники розробляємо і потім будемо з компанією "Укрзалізниця" обговорювати проєкт, він коштує понад 2 млрд грн", – заявив керівник ОДА.
25 липня 2019 року заступник голови Луганської військово-цивільної обласної адміністрації Юрій Клименко заявив, що запасів вугілля на Луганській ТЕС вистачить до 29 липня.
Луганська ТЕС може отримувати вугілля залізницею тільки з російської території, тому що під'їздів до електростанції з контрольованої українською владою території немає. ТЕС забезпечує електроенергією північ Луганської області, на спалювання газу вона вимушено вже переходила в листопаді минулого року.
Чинні ціни на електроенергію не покривають вартості газу, тому Кабмін має встановити спеціальну ціну на газ для теплоелектростанції, зазначав директор обласного департаменту ЖКГ Віталій Сура.
Кабінет Міністрів України на засіданні 14 серпня "в порядку надзвичайної ситуації" ухвалив розпорядження про зниження ціни на газ для Луганської ТЕС, повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
27 серпня Луганська теплоелектростанція перейшла на роботу одним енергоблоком, щоб зменшити обсяги використання природного газу.